Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Mieszkańcu, weź udział w konsultacjach w sprawie nazw ulic w Kończewicach.

Wójt gminy Miłoradz zaprasza mieszkańców Kończewic do udziału w konsultacjach w sprawie wprowadzenia nazw ulic w ich miejscowości. Do 28 lutego br. każdy pełnoletni mieszkaniec może złożyć swoją propozycję na nazwę dla ulicy, przy której mieszka, a także dla dróg sąsiednich.

 

Wybranych zostanie łącznie czternaście nazw. Tyle ulic wydzielono na mapie Kończewic, która została załączona do zarządzenia wójta Arkadiusza Skorka. Propozycje mogą być dowolne, ale z pominięciem nazw, które obowiązują obecnie w Miłoradzu. Nie mogą się więc powtarzać ulice: Cicha, Główna, Krótka, Leśna, Osiedlowa, Polna, Szkolna i Żuławska.

- Liczę na to, że mieszkańcy chętnie wezmą udział w konsultacjach społecznych i przedstawią ciekawe propozycje nazw ulic. Nie chcemy niczego narzucać odgórnie, wsłuchamy się w pomysły, bo nie ma przecież nic ważniejszego niż samodecydowanie mieszkańców o swoim otoczeniu i ich Małej Ojczyźnie - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Sam proces jest również odpowiedzią na zgłaszane od lat przez mieszkańców problemy związane z lokalizacjami poszczególnych zabudowań w miejscowości Kończewice. Chcemy ten temat uporządkować.

 

 

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy zgłosić opinie, uwagi i propozycje na piśmie lub w formie elektronicznej wraz z podaniem adresu zamieszkania uczestnika. Formularz należy przesłać tradycyjną pocztą na adres: Urząd Gminy Miłoradz, 82-213 Miłoradz, ul. Żuławska 9 lub w formie elektronicznej przesłać na adres e-mail: ug@miloradz.malbork.pl albo na elektroniczną skrzynkę podawczą urzędu gminy (ePUAP).

 

 

Przy opracowaniu wyników konsultacji będą brane pod uwagę wyłącznie opinie, uwagi oraz propozycje zmian, które zostaną złożone do 28 lutego br. 

 

 

 

 

Z zarządzeniem wójta, schematem ulic i formularzem zgłoszeniowym można się zapoznać wchodząc na http://miloradz.biuletyn.net/?bip=2&cid=335&id=4919

 

 

 

 

Załączniki do pobrania

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (4)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.