Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci podsumowali weekendową akcję Prędkość.

Malbork. Policjanci podsumowali weekendową akcję Prędkość. fot. zdjęcie poglądowe
Od piątku do niedzieli policjanci z malborskiej drogówki brali udział w pomorskiej akcji pn.„Prędkość”. Celem tych działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas działań mundurowi skontrolowali 116 pojazdów.

 

Malborscy policjanci prowadzą szereg działań kontrolno-prewencyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ubiegły weekend po raz kolejny przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”.

- „W ramach tych działań mundurowi skontrolowali blisko 116 pojazdów. Efektem tych kontroli było ujawnienie przez funkcjonariuszy 70 wykroczeń dotyczących nieprzestrzegania przez kierujących ograniczeń prędkości. Wszyscy ci kierowcy zostali ukarani nałożeniem mandatów i punktów karnych” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „W sumie wartość nałożonych mandatów za wszystkie wykroczenia drogowe wyniosła prawie 20 tys. zł”.

 

 

 

 

Podawał się za swojego brata.

W Lisewie Malborskim 67-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł za jazdę z prędkością 86 km/h przy dozwolonej 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubni rekordziści otrzymali mandaty po 1 tys. zł. 3 kierowców jechało przez główną arterię miasta, Aleją Rodła w Malborku, z prędkością przekraczającą dozwoloną o ponad 41 km/h.  

- „Podczas kontroli Suzuki w Tragaminie okazało się, że 40-letni kierowca miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów podając się za swojego brata” - informuje asp. Sylwia Kowalewska. - „Prowadzenie pojazdu mechanicznego, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 40-latek przed sądem odpowie również za podanie funkcjonariuszom fałszywych danych co do swojej tożsamości”.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.