Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Galerie handlowe i targowisko pod lupą policji i sanepidu.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 13 stycznia 2022, 11:38
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Galerie handlowe i targowisko pod lupą policji i sanepidu. fot. KPP Malbork
Pandemia COVID-19 wciąż trwa, a codzienne raporty o wzroście zachorowań i ilości zgonów z powodu koronawirusa przerażają. Malborscy policjanci nieustannie prowadzą działania kontrolne dotyczące przestrzegania obowiązujących obostrzeń. We wtorek rano mundurowi  wraz z inspektorami sanitarnymi i strażnikami miejskimi szczególnie skupili się na monitorowaniu targowiska miejskiego oraz galerii handlowych. W najbliższych dniach funkcjonariusze wraz sanepidem będą kontrolować kolejne placówki handlowo-usługowe.

 

Malborskie służby nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie malborskiego powiatu. W związku ze wzrostem zachorowań funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi pojawiają się w galeriach, sklepach wielkopowierzchniowych i na  targowisku miejskim – wszędzie tam, gdzie wzmożone skupienie ludzi powoduje zwiększoną transmisję wirusa. Mieszkańcy często zapominają, że wciąż mamy do czynienia z pandemią COVID-19 i przebywanie w takich miejscach wiąże się z koniecznością przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

 

We wtorek, 11 stycznia rano policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Malborku skontrolowali, jak osoby przebywające na rynku oraz w galeriach handlowych stosują się do obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze sprawdzali, czy sprzedawcy stosują się do wytycznych.

 

- „Kontrolowano korzystanie z maseczek ochronnych oraz czy stoiska i sklepy wyposażone są w środki do dezynfekcji rąk. Policjanci pouczali również kupujących o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku zakrywania ust i nosa. W najbliższych dniach funkcjonariusze wraz z sanepidem będą kontrolować kolejne placówki handlowo-usługowe” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Podczas wtorkowych działań za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką 38 osób zostało pouczonych, na 1 osobę funkcjonariusze nałożyli mandat karny, a wobec 2 kontrolowanych sporządzono wnioski o ukaranie do sądu”.


 

 

 

Policja przypomina, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1 tys. zł lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. W razie rażących naruszeń przepisów inspektor sanitarny może nałożyć karę administracyjną nawet do 30 tys. zł.


 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku


 


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Cenzura
Cenzura 13.01.2022, 14:58
Ciekawe dlaczego wyłączyłeś komentarze pod info o głośnym locie.