Wydanie nr 137/2022, Wtorek 17.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmarł Sebastian Szota - wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Sztumie.

  • Wydanie nr 137/2022
  • 12 stycznia 2022, 09:51
  • Starostwo Powiatowe w Sztumie
  • RamówkiOdeszli †
Zmarł Sebastian Szota - wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Sztumie. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
W wieku 45 lat odszedł nagle pracownik Starostwa Powiatowego w Sztumie, Sebastian Szota. Sztumianin, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W starostwie sztumskim pracował od początku powstania powiatu.

 

Sebastian Szota w Starostwie Powiatowym w Sztumie zajmował się pozyskiwaniem środków pozabudżetowych z różnych źródeł zewnętrznych - marszałkowskich, rządowych i europejskich. W tej dziedzinie był jednym z najwybitniejszych specjalistów w regionie. Kompetentny, odpowiedzialny, zaangażowany, wybitny profesjonalista.

 

- „Zatrudniałem Sebastiana w Urzędzie Miasta i Gminy w Sztumie i kiedy powstawał powiat został pełnomocnikiem ds. organizacji samorządu powiatowego. Był bardzo sprawny i rzutki, szkolił się i bardzo szybko udawało mu się zdobywać dla powiatu środki, jeszcze z programów przedakcesyjnych” - wspomina zmarłego Zbigniew Zwolenkiewicz, były starosta.

 

- „To był wyjątkowy fachowiec, który wywiązywał się wzorowo nie tylko ze swoich obowiązków, ale pomagał w pozyskiwaniu środków finansowych różnym instytucjom, między innymi parafii w Postolinie, Mikołajkach Pomorskich czy Krasnej Łące. Współpraca z nim była dużą przyjemnością” - mówi Wojciech Cymerys, były starosta.

 

- „Uczyłem Sebastiana historii w szkole podstawowej, więc kiedy zostałem Jego przełożonym nie było problemu z porozumieniem. Wystarczyło rzucić hasło związane z jakąś inwestycją, a on w krótkim czasie miał gotową niemal całą koncepcję, a także gdzie i o jakie środki można się ubiegać na jej realizację, jak to ubrać w argumenty, by przyniosło korzyść. W ciągu 20 lat istnienia powiatu pozyskał na różnego rodzaju inwestycje kwotę ok. 70 mln zł. Urzędnik samorządowy najwyższej klasy” - opowiada Leszek Sarnowski, obecny starosta.

 

- „Rozmawiałam z Sebastianem dzień przed wypadkiem. Miałam wrażenie, że się ze mną żegna, bo chciał mi wszystko jak najszybciej powiedzieć, jakie projekty muszą być rozliczone, jakie terminy i nowe programy nas czekają w najbliższym czasie, gdzie mamy szanse, gdzie nie…” - wspomina ostatnią rozmowę Lucyna Bednarska, skarbnik powiatu.

 

- „Odszedł od nas wybitny specjalista, samorządowiec, wrażliwy i otwarty człowiek, troskliwy syn, mąż i ojciec. Zachowajmy Go w dobrej pamięci” - żegnają zmarłego pracownicy Starostwa Powiatowego w Sztumie oraz radni Powiatu Sztumskiego.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Odeszli †