Wydanie nr 139/2022, Czwartek 19.05.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Pijany jechał skradzionym samochodem.

  • Wydanie nr 139/2022
  • 5 stycznia 2022, 08:41
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Pijany jechał skradzionym samochodem. fot. KPP Tczew
Kryminalni na jednej ze stacji paliw zatrzymali nietrzeźwego 27-letniego mieszkańca Gdańska, który jechał skradzionym samochodem. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny, które wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna w nocy ukradł dostawczego Volkswagena wraz ze sprzętem do montażu fotowoltaiki i spowodował straty na kwotę 110 tys. zł.

 

W poniedziałek, 3 stycznia br. przed godziną 7 rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu, do której miało dojść na terenie jednej z miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim. Przyjmujący telefoniczne zgłoszenie policjant dowiedział się, że skradziony Volkswagen znajduje się na jednej z tczewskich stacji paliw.

- „Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z wydziału kryminalnego, którzy we wskazanym miejscu zauważyli odjeżdżającego poszukiwanego dostawczego Volkswagena. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę samochodu do kontroli” - informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP w Tczewie. - „Podczas policyjnych czynności potwierdziło się, że jest to skradziony z jednej z posesji w gminie Lubanie pojazd, a kierującym okazał się 27-letni mieszkaniec Gdańska. Jak się okazało sprawca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 27-latka, którego doprowadzili do policyjnego aresztu”.

 

W skradzionym Volkswagenie Crafter znaleźli sprzęt do montażu fotowoltaiki, który jak się okazało, należał do właściciela samochodu. W zawiązku z tą kradzieżą policjanci z włocławskiej jednostki policji przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, gdzie powstały straty na kwotę 110 tys. zł. Odzyskany przez funkcjonariuszy samochód wrócił do właściciela.

- „Wczoraj wstępnie tczewscy śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kierowania w stanie nietrzeźwości, a następnie został przekonwojowany do włocławskiej jednostki policji, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty kradzieży. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie” - podsumował asp. sztab. Krajewski.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.