Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Akcja na medal – policjanci uratowali starszego, wycieńczonego mężczyznę.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 29 grudnia 2021, 10:34
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Akcja na medal – policjanci uratowali starszego, wycieńczonego mężczyznę. fot. KPP Malbork
Dzięki szybkiej interwencji malborskich dzielnicowych i strażaków udało się uratować życie 69-letniego mężczyzny, który skrajnie wyczerpany i wyziębiony leżał w swoim mieszkaniu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medyków i trafił do szpitala.

 

Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. We wtorek, 28 grudnia br. przed południem do dzielnicowego st. asp. Rafała Cielasińskiego zadzwonił mężczyzna, który poprosił go o pomoc w sprawie jednego z mieszkańców rejonu działania policjanta.

- „Rozmówca dzwonił z województwa lubelskiego i był zaniepokojony, gdyż od świąt nie miał kontaktu ze swoim 69-letnim bratem, który mieszka sam w Malborku. Policjant wraz z drugim dzielnicowym, mł. asp. Grzegorzem Zdrojewskim natychmiast pojechali pod wskazany adres” - poinformowała asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Pomimo głośnego pukania i nawoływania nikt nie otworzył drzwi, a z wnętrza mieszkania nie dochodziły żadne odgłosy. Funkcjonariusze postanowili porozmawiać z sąsiadami i ustalili, że ostatni raz starszy mężczyzna był widziany przez nich w wigilię”.

 

 

Policjanci sprawdzili czy przypadkiem lokator nie trafił do szpitala. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że 69-latek nie ma w pobliżu żadnej rodziny i znajomych, do których mógłby się udać. Sytuacja wymagała pilnej reakcji, dlatego dzielnicowi wezwali na miejsce strażaków i pogotowie ratunkowe.

- „Po siłowym wejściu do mieszkania, funkcjonariusze zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę, który żył, ale był skrajnie wycieńczony i wyziębiony. Okazało się, że dwa dni wcześniej 69-latek przewrócił się, uszkodził  biodro i nie mógł się poruszać. Ze względu na stan zdrowia w jakim był mężczyzna, natychmiast został zabrany do szpitala” - informuje asp. Kowalewska. - „Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji oraz determinacji w działaniach dzielnicowych, starszy człowiek został uratowany”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.