Wydanie nr 28/2023, Sobota 28.01.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niedrożny przewód przyczyną zadymienia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 28/2023
  • 27 grudnia 2021, 12:02
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Niedrożny przewód przyczyną zadymienia – weekendowy raport malborskich… fot. Zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia zwisających sopli, kwasu masłowego, zadymień, otwarcia altanki i mieszkania. Ratownicy wyjeżdżali do pożaru garażu. Strażacy obsłużyli miejsca dwóch kolizji drogowych oraz usunęli powalone drzewo. Dwa alarmy dotyczące pożaru pieca gazowego i topienia się osoby w Nogacie okazały się fałszywe.

 

 

 

Pożar garażu w miejscowości Stawiec.

Do zdarzenia doszło w środę, 22 grudnia br. w miejscowości Stawiec gm. Nowy Staw. O godz. 14:21 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze garażu wolno stojącego. Zadysponowano zastęp JRG Malbork.

Po dojeździe zastępu do miejsca zdarzenia zastano właściciela garażu, który częściowo sam ugasił pożar opierzenia dachu za pomocą gaśnic proszkowych oraz śniegu. Konstrukcja garażu była drewniana, dach kryty blacho-dachówką. Właściciel odłączył dopływ energii w budynku. Nie było osób poszkodowanych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozwinięciu linii gaśniczej wewnątrz obiektu i podaniu rozproszonych prądów wody na opierzenie dachu oraz ścianę frontową. Strażacy częściowo rozebrali ocieplenie i opierzenie dachu (około 4m²) w celu lokalizacji źródła pożaru i dogaszenia. Sprawdzili za pomocą kamery termowizyjnej zarzewie ognia. Ugasili pożar, po czym urządzeniem wielogazowym sprawdzili obecność tlenku węgla - brak zagrożenia. Po przekazaniu miejsca zdarzenia, po 1 godz. 25 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 4 ratowników.

 

 

 

Zadymienie na klatce schodowej przy Chopina.

Do zdarzenia doszło w wigilijny piątek. O godz. 16:37 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. Chopina w Malborku. Po dojeździe zastępu JRG Malbork zastano zadymienie na klatce schodowej.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zadymienie spowodowane było niedrożnością przewodu dymowego w jednym z mieszkań. Po wygaszeniu paleniska w piecu kaflowym, ratownicy powiadomili ZGKiM o zaistniałej sytuacji. Sprawdzili pomieszczenia przy użyciu urządzenia wielogazowego MultiPro - urządzenie wskazało 140 ppm CO. Przewietrzyli mieszkanie i klatkę schodową. Lokator odmówił udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po pisemnym przekazaniu miejsca objętego działaniem ratowniczym, po 34 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 4 ratowników.

 

 

 

 

Informacji udzielił: Dyżurny SKKP w Malborku

 

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.