Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kolizja na wiadukcie. Zobacz nagranie wideo.

Malbork. Kolizja na wiadukcie.  Zobacz nagranie wideo. fot. TvRegionalna24.pl
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na wiadukcie kolejowym w Malborku. Osobowy VW zjeżdżając z wiaduktu prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wpadł w poślizg. W wyniku tego zderzył się z innym pojazdem.

 

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 grudnia br. wieczorem na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku. O godz. 18:46 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji dwóch aut osobowych na wiadukcie.

 

Zadysponowano dwa zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia okazało się, że oba pojazdy znajdowały się na drodze. Jedna osoba była poszkodowana w stanie ogólnym dobrym. Pojazdami podróżowały 3 osoby, z czego dwie odmówiły udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Policja była na miejscu zdarzenia. Nie było widocznych wycieków płynów eksploatacyjnych.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz zakręceniu zaworu gazu instalacji LPG pojazdu VW Golf. Ratownicy czasowo zablokowali ruch kołowy w obu kierunkach, a następnie wprowadzili jego reorganizację. Poszkodowanemu kierowcy (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, termoizolacja) udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano go pod ich opiekę. Na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator, ponieważ jedną z osób biorących udział w kolizji był prokurator. Osoba poszkodowana nie została zabrana do szpitala. Strażacy przemieścili pojazdy na pobliski parking stacji paliw. Po usunięciu z jezdni resztek powypadkowych i przekazaniu mienia (pojazdów) oraz odcinka drogi krajowej policji, po 59 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 7 ratowników.

 

- „48-letni mężczyzna kierujący Volkswagenem, zjeżdżając z wiaduktu kolejowego w kierunku Elbląga, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem” - wyjaśnia asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Auto obróciło w przeciwnym kierunku i uderzyło w jadącą za nim Toyotę. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. 48-latek został ukarany mandatem karnym”.

 

 

 

 

Informacji udzielili: Dyżurny SKKP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.