Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Od początku grudnia 110 mandatów za brak maseczki.

  • Wydanie nr 141/2022
  • 21 grudnia 2021, 11:17
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Od początku grudnia 110 mandatów za brak maseczki. fot. KPP Malbork
Trwająca IV fala pandemii koronawirusa spowodowała, że w okresie przedświątecznych zakupów policjanci wraz ze strażnikami miejskimi prowadzą wzmożone kontrole przestrzegania obostrzeń na terenie galerii, placówek handlowych i środków transportu publicznego. Od początku grudnia malborscy funkcjonariusze interweniowali ponad 800 razy wobec osób nie przestrzegających nakazu zakrywania ust i nosa.

 

Biorąc pod lupę grudzień br. okazuje się, że działaniom mundurowych w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19 nie ma końca. Policjanci i strażnicy miejscy konsekwentnie realizują działania ukierunkowane na walkę z koronawirusem.

- „Wobec osób, które nie zakrywają ust i nosa m.in. w galeriach czy autobusach, od początku grudnia funkcjonariusze podjęli ponad 800 interwencji. W związku z lekceważącym podejściem do zagrożenia mundurowi nałożyli 110 mandatów karnych i sporządzili 20 wniosków o ukaranie do sądu. Prawie 700 osób pouczono o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

 

 

 

A mógł założyć maseczkę...

W niedzielę, 19 grudnia br. na terenie jednej z malborskich galerii handlowych policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie miał założonej maseczki. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu 43-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez organy ścigania. Mężczyzna został zatrzymany.

 

 

Policjanci powtarzają apele o przestrzeganiu obostrzeń, o zachowaniu środków ostrożności i stosowaniu się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
meiw
meiw 22.12.2021, 07:27
I bardzo dobrze.