Wydanie nr 141/2022, Sobota 21.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu ciężarówki z nauką jazdy.

DK22. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu ciężarówki z nauką jazdy. fot. OSP Stare Pole
Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór na drodze krajowej nr 22 w okolicy miejscowości Kraszewo gm. Stare Pole. Samochód ciężarowy najechał na tył jadącej przed nim „elki”. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala.

 

We wtorek, 7 grudnia br. o godz. 18:40 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów na DK22 w okolicy miejscowości Kraszewo. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork oraz OSP Stare Pole do miejsca zdarzenia zastano samochód ciężarowy marki MAN po najechaniu na tył pojazdu nauki jazdy marki Kia Rio. Samochody znajdowały się w zatoczce autobusowej. Jedna osoba poszkodowana z samochodu osobowego znajdowała się w radiowozie.

 

Jak informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku, funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że samochód nauki jazdy, jadąc w kierunku Malborka, zatrzymał się przed przejściem, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

- „Jadący za nim 44-letni kierowca ciężarowego MAN-a nie zachował ostrożności i najechał na tył zatrzymanego pojazdu. Policjanci przesłuchali świadków i sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i zrobił zdjęcia. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia, które wykazało, że wszyscy byli trzeźwi” - informuje asp. Sylwia Kowalewska. - „W wyniku zderzenia tych pojazdów obrażeń ciała doznał siedzący na fotelu pasażera instruktor nauki jazdy, który został hospitalizowany. Teraz policjanci na podstawie zebranych śladów szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia”.

 

Dyżurny SKKP PSP w Malborku poinformował, że działania strażaków pracujących na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz odłączeniu zbiornika LPG toroidalnego wewnętrznego.

- „Udzielono pomocy medycznej osobie poszkodowanej (badanie urazowe, pulsoksymetria, termoizolacja oraz wsparcie psychiczne). Ratownicy kierowali ruchem wahadłowo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ZRM, przekazano osobę poszkodowaną” - informuje dyżurny.

Strażacy oświetlili teren dla technika policyjnego, a także pomogli załadować rozbitą osobówkę na lawetę. Po usunięciu resztek powypadkowych oraz pomocy służbie drogowej w posypaniu solą drogową zamarzniętego odcinka drogi, po 2 godz. 50 min. zakończyli działania, w których łącznie udział wzięło 13 ratowników.

 

 

 

 

Policja apeluje - warunki na dogach są trudne, zachowajmy szczególną ostrożność! Pamiętajmy, że zimowa aura wymaga od użytkowników ruchu drogowego zachowania szczególnej ostrożności, głównie od kierowców, którzy muszą dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, a także zmiany techniki jazdy.

 

 

 

 

Informacji udzielili: Dyżurny SKKP PSP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

Zdjęcia: OSP Stare Pole

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 08.12.2021, 16:32
Tak to jest gdy się uchwali durne przepisy że obowiązkowo trzeba ustalić pierwszeństwa pieszemu. Mamy efekty.
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 08.12.2021, 21:32 (odpowiedź do Kierowca)
Tak to jest gdy bezmózgi yeti jedzie 2 metry za zderzakiem poprzedzającego auta.
ja
ja 09.12.2021, 14:21 (odpowiedź do Taka jest prawda. )
Dokładnie. jakby nie mógł zachować większej odległości, tym bardziej że mamy złe warunki pogodowe na drogach