Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Jeden telefon uratował życie bezdomnemu mężczyźnie.

  • Wydanie nr 230/2022
  • 7 grudnia 2021, 09:29
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Sztum. Jeden telefon uratował życie bezdomnemu mężczyźnie. fot. KPP Sztum
Dzielnicowi Posterunku Policji w Starym Targu otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych w Trankwicach przebywa mężczyzna, który najprawdopodobniej jest osobą bezdomną. Na miejscu, w jednym z pomieszczeń zastano skrajnie wycieńczonego i wychłodzonego mężczyznę. Mundurowi natychmiast udzieli 66-latkowi pierwszej pomocy oraz wezwali służby medyczne. Zdaniem medyków, interwencja policjantów uratowała mężczyźnie życie.

 

W czwartek, 2 grudnia br. wieczorem dzielnicowi Posterunku Policji w Starym Targu otrzymali informację o tym, że w jednych z pomieszczeń gospodarczych, tzw. ,,chlewkach” przebywa mężczyzna. Dzielnicowi, asp. Łukasz Kunecki oraz mł. asp. Marcin Jesionkowski natychmiast pojechali pod wskazane miejsce. W czasie sprawdzania pomieszczeń, po kilku minutach funkcjonariusze znaleźli bezdomnego mężczyznę.

66-latek leżał na łóżku przykryty mokrymi kocami. Pomieszczenie, w którym się znajdował było zawilgocone i bez ogrzewania. W pomieszczeniu panowała bardzo niska temperatura. Mężczyzna był skrajnie wycieńczony i wychłodzony. Majaczył, miał drgawki, co powodowało, że kontakt z nim był utrudniony.

 

- „Funkcjonariusze natychmiast udzieli 66-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala” - informuje st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Temperatura jego ciała była skrajnie niska. Zdaniem medyków, gdyby nie telefon od zaniepokojonych mieszkańców i szybka interwencja dzielnicowych, mężczyzna mógłby stracić życie”.

 

 

 

Policjanci apelują o przekazywanie informacji policjantom dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi, tak jak w tym przypadku można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: KPP w Sztumie

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tak tylko myślę
Tak tylko myślę 07.12.2021, 10:08
"Zdaniem medyków, interwencja policjantów uratowała mężczyźnie życie."


Wg. mnie osoba informująca policje zasługuje na szacunek z uratowanie życia
Aa
Aa 08.12.2021, 11:24 (odpowiedź do Tak tylko myślę)
Wielki rozum i sens jest w tym komentarzu brawo brawisimo.