Wydanie nr 22/2022, Sobota 22.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Uriel, Anastazy, Dorian, Gaudencjusz, Gaudenty, Dobromysł, Wincenty, Jutrogost
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Maraton Komandosa – 1 miejsce dla Natalii Kowalskiej w kategorii kobiet z WOT.

  • Wydanie nr 22/2022
  • 1 grudnia 2021, 10:38
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Maraton Komandosa – 1 miejsce dla Natalii Kowalskiej w kategorii kobiet z WOT. fot. 7 PBOT
W Lublińcu odbył się XVII Maraton Komandosa na dystansie ponad 42 km, w którym udział wzięła st. szer. Natalia Kowalska, służąca na co dzień w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

 

W sobotę, 27 listopada br. w Lublińcu odbył się XVII Maraton Komandosa. Wśród 355 uczestników, którzy wystartowali w zmaganiach, znalazła się starsza szeregowa Natalia Kowalska, służąca na co dzień w 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Lubliniecki bieg nie jest zwykłym maratonem. Ten legendarny dystans ponad 42 kilometrów trzeba pokonać w pełnym umundurowaniu i obciążeniem, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla biegaczy biorących w nim udział.

 

Terytorialsowi z pomorskiej brygady WOT udało się nie tylko ukończyć te wyczerpujące zawody, ale zająć bardzo wysokie 5 miejsce wśród kobiet oraz 1 miejsce w kategorii kobiet z Wojsk Obrony Terytorialnej.

- „Każdy, kto choć raz przebiegł ten koronny dystans ten wie, ile czasu i wysiłku trzeba włożyć w przygotowania, a później sam start” – mówi st. szer. Natalia Kowalska. - „Ukończenie go w mundurze z obciążeniem to dodatkowe wyzwanie i samo w sobie należy traktować jako wielki sukces. Gratuluję wszystkim, którzy podjęli walkę i ukończyli. To zadanie wymagało, oprócz przygotowań fizycznych, bardzo silnego charakteru i woli walki. Na trasie biegu wielokrotnie pojawiały się chwile słabości szczególnie, że większość dystansu to bieg samotny, sam na sam ze swoimi myślami i zmęczeniem. Ukończenie Maratonu Komandosa jest dla mnie ogromną satysfakcją i motywacją, by w przyszłym roku ukończyć cały Szlem Komandosa”.

 

 

Poza st. szer. Kowalską w Maratonie Komandosa w Lublińcu udział wziął i z powodzeniem dotarł do mety również ppor. Piotr Okrój z 7 PBOT, dla którego śląski maraton był zwieńczeniem roku pełnego biegowych zmagań i tym samym ukończeniem wszystkich biegów wchodzących w skład „Szlemu Komandosa”, o którym marzy pani Natalia.

- „Żołnierzom dziękujemy za godne reprezentowanie 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu osobistym, zawodowym oraz tym sportowym” - podsumował Maciej Szalbierz z 7 PBOT.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT


 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.