Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Świąteczne spotkania Pomorskiej Służby Celno-Skarbowej z kombatantami.

  • Wydanie nr 230/2022
  • 1 grudnia 2021, 10:10
  • Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Na sygnale
Świąteczne spotkania Pomorskiej Służby Celno-Skarbowej z kombatantami. fot. Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Powoli staje się już tradycją, że pod koniec roku w najdalszych zakątkach powiatów kwidzyńskiego, malborskiego i sztumskiego możemy spotkać radiowozy pomorskiej Służby Celno-Skarbowej oraz mundurowych, którzy dostarczają paczki do kombatantów, byłych więźniów politycznych oraz ich rodzin. Tak też było w tym roku podczas drugiej edycji projektu „Paczka dla Kombatanta na Dolnym Powiślu.”

 

Akcja zorganizowana została w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności, za którą odpowiedzialny był Bank Żywności w Tczewie. Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jako lokalny koordynator postanowiło ponownie zorganizować „Paczkę dla Kombatanta na Dolnym Powiślu.” Wymagający zaangażowania wielu osób projekt został zrealizowany we współpracy ze Związkiem Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, a na apel o wsparcie natychmiast odpowiedzieli funkcjonariusze pomorskiej Służby Celno-Skarbowej.

 

 

Spotkania kombatantów i byłych więźniów politycznych z mundurowymi zawsze są pełne emocji i wzruszeń. Tak też było i tym razem, kiedy w poniedziałek, 29 listopada br. od samego rana do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku, którzy na co dzień swoje zadania służbowe realizują w Kwidzynie oraz Gdyni odwiedzili z paczkami tych, którzy w tym trudnym czasie pandemii tak bardzo potrzebują naszego wsparcia. Na widok munduru wielu z nich wraca wspomnieniami do czasów, kiedy walczyli o wolność. Dlatego nie kryją łez i otwarcie mówią, że dziękują za to, że się o nich pamięta.

 

- „Jestem ogromnie wzruszony i czuję się jednocześnie wyróżniony, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie. Przynajmniej w taki sposób możemy okazać swoją wdzięczność dla tych, dzięki którym na mundurach Służby Celno-Skarbowej możemy z dumą nosić orła w koronie i żyć w wolnej i niepodległej Polsce” – powiedział mł. asp. Sławomir Maciejewski z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Jacek Standara, Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.