Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Pływacy przywieźli 10 medali z Mistrzostw Województwa Pomorskiego.

  • Wydanie nr 181/2022
  • 25 listopada 2021, 10:37
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
  • 1 komentarz
MAL WOPR. Pływacy przywieźli 10 medali z Mistrzostw Województwa Pomorskiego. fot. MAL WOPR Malbork
Ogromnym sukcesem dla sekcji pływackiej MAL WOPR zakończyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, które odbyły w minioną sobotę i niedzielę na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni. Malborscy pływacy, którzy pojechali na zawody w silnej ekipie 23 zawodników, wywalczyli aż 10 medali. Uplasowało to malborczyków na 8 miejscu w klasyfikacji 18 startujących klubów. Sukces jest o tyle istotny, że w czasie Mistrzostw Województwa klasyfikacja odbywa się w łączonych kategoriach wiekowych. W ten sposób zawodnicy nie rywalizują wyłącznie w swoim roczniku, ale w grupach wiekowych, co znacznie podwyższa poprzeczkę do zdobywania medali.

 

Malborscy juniorzy, którzy już za dwa tygodnie wyjeżdżają na zimowe mistrzostwa Polski, wypadli w Gdyni najlepiej, co tylko rozbudziło apetyty na dobry występ w Gliwicach. Niemal wszystkie medale dla MAL WOPR zdobyli właśnie ci, którzy będą reprezentować Malbork na Zimowych Mistrzostwach Polski 16-latków. Klasą samą dla siebie była aktualnie najlepsza malborska pływaczka, Nadia Walentynowicz.

- „Nasza doskonała grzbiecistka nie tylko wywalczyła trzy złote medale w konkurencjach 50, 100 i 200m stylem grzbietowym, ale w zestawieniu 107 pływaczek zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej open. Nadia aż o 5s poprawiła swój rekord życiowy na najdłuższym z dystansów, a warto przypomnieć, iż właśnie w tej konkurencji wywalczyła brąz na ostatnich, letnich mistrzostwach Polski” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „W ślad za Nadią podążył Jakub Grapentyn, który także w stylu grzbietowym na dystansach 100 i 200m zdobył medale brązowe. Warto podkreślić nowy rekord życiowy Kuby na 200m grzbietem, gdzie z wynikiem 2:14,29 aż o 3s poprawił poprzedni najlepszy wynik. Wymarzony, ale jakże zasłużony medal przywiozła z Gdyni najlepsza malborska żabkarka, szesnastoletnia Liliana Szpaczyńska.  Lila wraz z trenerką ustaliły, że to właśnie konkurencja 100m stylem klasycznym będzie tą, gdzie pokaże serce i wolę walki. Nasza zawodniczka walczyła na każdym ze stu metrów dystansu. Losy brązowego medalu ważyły się do samej ściany pływalni. Ostatecznie Liliana wygrała z zawodniczką z Rumii o 0,11s, a radość z medalu, doskonałej życiówki i wielkich nadziei na dobry start na Mistrzostwach Polski była ogromna. Na ten medal, na bycie trzecią żabkarką w województwie Lila zasłużyła jak mało kto”.

 

 

 

Najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn w malborskiej ekipie okazał się 17-letni Piotr Zakrzewski, który z czterema rekordami życiowymi, ze srebrem w konkurencji 100m stylem dowolnym i brązem na 50m stylem grzbietowym, uplasował się ostatecznie na 22 miejscu w zestawieniu 133 startujących pływaków. To bez wątpienia były najlepsze zawody w dotychczasowej karierze tego zawodnika.

- „Wykazał się na nich właściwą koncentracją, umiejętnością pozbywania się dodatkowych negatywnych bodźców. Wkład pracy jaki wkłada w codzienne treningi, skupienie i właściwe wykonywanie podpowiedzi trenerek zaowocowało tak doskonałymi wynikami. Piotr w Gdyni był najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie i na te sukcesy z pewnością zasłużył” - opowiada Iwona Ciecholewska. - „Na radość ze startów i zdobywanie medali aż 4 lata czekała utytułowana malborska pływaczka, dwudziestoletnia Alicja Krauze. Ala, po długiej przerwie spowodowanej krótką przygodą z triathlonem, kontuzją i operacją barku, a w dalszym ciągu rekonwalescencją, wróciła w końcu do tego, o co tak długo walczyła. Na Mistrzostwach Województwa startowała dwukrotnie, w sprinterskich konkurencjach na 50m stylem dowolnym i motylkowym. Pokonała je w czasach zbliżonych do swoich wyśrubowanych rekordów życiowych i wywalczyła przy okazji dwa brązowe medale. Były one bardzo miłym akcentem po tak długiej przerwie w pływaniu”.

 

 

 

W gronie 265 zawodników z 18 klubów pojawiło się w Gdyni także dwóch debiutantów. Po raz pierwszy na słupkach startowych stanęli bracia Leon i Emil Ziniewiczowie, którzy na co dzień trenują triathlon, jednak we wrześniu dołączyli do MAL WOPR w celu podniesienia jakości swojego pływania. Tak też się stało. Startując we wszystkich konkurencjach stylu dowolnego uzyskali w nich bardzo obiecujące rezultaty.

- „Z Gdyni żaden z 23 malborskich pływaków nie wyjechał niezadowolony. Wszyscy zaliczyli nowe rekordy życiowe, a do tego dzięki medalom uplasowali się na doskonałym, ósmym miejscu w zestawieniu 18 klubów” - podsumowuje Iwona Ciecholewska. - „W czasie dwudniowego wyjazdu był także czas na integrację i odpoczynek, a to z pewnością scala klub i tworzy niezapomniane wspomnienia”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
HENRYK
HENRYK 11.04.2022, 16:46
Nie ma to jak forma i doskonaly trener - G R A T U L A C J E !