Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw pozyskał ponad 200 tys. zł z programu Cyfrowa Gmina.

  • Wydanie nr 226/2022
  • 23 listopada 2021, 12:45
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw pozyskał ponad 200 tys. zł z programu Cyfrowa Gmina. fot. Gmina Miłoradz
Urząd Miejski w Nowym Stawie pozyskał ponad 200 tysięcy złotych dotacji z programu „Cyfrowa gmina”. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację zadań poprawiających bezpieczeństwo internetowe i dostępność cyfrową do samorządowych instytucji. Zaplanowane zadania będą realizowane w przyszłym roku.

 

Konkurs grantowy określał, że nowostawski samorząd może ubiegać się o maksymalną dotację w wysokości 227 400 zł. O taką właśnie kwotę aplikował Urząd Miejski i w piątek (19 listopada) burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach mógł odebrać symboliczny czek, potwierdzający przyznanie rządowego dofinansowania.

 

- Jak zawsze w przypadku pozyskiwania pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, staraliśmy się o pełną pulę. Procedura konkursowa przeprowadzona przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa przebiegła błyskawicznie i mamy już podpisaną umowę, gwarantującą otrzymanie pieniędzy - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Zaplanowaliśmy szereg przedsięwzięć, które unowocześnią nasz urząd, ale i jednostki podległe. Jestem przekonany, że zastosowane rozwiązania cyfrowe ułatwią mieszkańcom kontakt z urzędnikami i poszerzą zakres świadczonych usług elektronicznych.

 

 

W ramach programu zaplanowano działania wspierające gminę w zakresie cyfryzacji urzędu oraz jednostek podległych, w tym zakup sprzętu informatycznego, systemu transmisji obrad Rady Miejskiej, systemu komunikacji elektronicznej z mieszkańcami. Przeprowadzona zostanie również modernizacja systemu zarządzania obiegiem dokumentów w urzędzie oraz działania poprawiające bezpieczeństwo cyfrowe, w tym sporządzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa oraz realizacja szkoleń dla pracowników.

 

- Zaproponowane w projekcie rozwiązania koncentrują się na realizacji zadań niezbędnych do świadczenia elektronicznych usług publicznych dla mieszkańców, zwiększeniu ich dostępności, zapewnieniu ciągłości działania urzędu w związku z zagrożeniem epidemicznym. Celem przedsięwzięcia jest również poprawa świadomości pracowników w zakresie bezpiecznego korzystania z systemów teleinformatycznych oraz poprawa bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej - wyjaśnia Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie.

 

 

Plan wzmocnienia funkcjonowania urzędu w systemie pracy zdalnej oraz zdalnej obsługi mieszkańców zostanie zrealizowany między innymi poprzez zakup nowego sprzętu komputerowego, urządzeń sieciowych i serwera. Realizacja projektu przewidziana jest na 2022 rok, a jego rozliczenie nastąpi do połowy 2023 roku.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.