Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomezania Malbork radzi - nie ma złej pogody, są tylko źle ubrane dzieci.

Pomezania Malbork radzi - nie ma złej pogody, są tylko źle ubrane dzieci. fot. Pomezania Malbork
Lato minęło, za oknem jesienna aura, deszcz i wiatr. Już za chwilę niektóre roczniki piłkarzy Pomezanii Malbork przeniosą część zajęć na halę. Jednak nie oznacza to wcale, że skończą się treningi na dworze. Te kontynuowane są przez cały rok. Jak prawidłowo ubrać dzieci na piłkarski trening radzą trenerzy Pomezanii.

 

- „Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu hartuje, dotlenia mózg, wprawia w dobry nastrój, a uprawianie sportu, nawet gdy jest chłodno, siąpi deszczu czy wieje wiatr, to dobry sposób na poprawę odporności organizmu, który jest silniejszy w walce z infekcjami” - przekonują działacze Pomezanii Malbork. - „Organizm potrzebuje tlenu i słońca, a gdy zadbamy o odpowiednie ubranie nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie trenować nawet w niepogodę”.

 

 

Kilka wskazówek, jak prawidłowo ubrać dziecko na trening:

1. Zdecydowanie lepiej nie ubierać dziecka przesadnie grubo, ponieważ nie jest wcale dobrze, gdy się przegrzeje czy spoci.

2. Ubieranie na cebulkę zawsze się sprawdza, jednak nie przesadzajmy ze zbyt wieloma warstwami ubrań. Nasz organizm to całkiem niezły grzejnik.

3. Najważniejsza rzecz, czyli kurtka. Powinna być z materiału, który nie wchłania wody i jest wiatroszczelna. Wiatr jest głównym czynnikiem pogodowym wpływającym na odczuwanie chłodu.

4. Warto pamiętać o odpowiedniej bieliźnie termoaktywnej, unikajmy bawełny.

5. Najczęściej wychładzającymi miejscami naszego ciała są najbardziej skrajne jego części, takie jak uszy, nos, palce u rąk i stopy. Zadbać więc musimy o ich odpowiednią ochronę. Czapka, rękawiczki, komin- szalik.

 

- „Regularne przebywanie naszych pociech na świeżym powietrzu poprawia również koncentrację, pomaga zwalczyć zmęczenie, zwiększa koncentrację oraz mobilizuje. Dziecko jest zdrowsze, odporniejsze i lepiej śpi!” - podkreślają działacze klubu.

 

 

 

 

Informacja Klubu Pomezanii Malbork

 

Pomezania Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.