Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Koniec rewitalizacji przestrzeni miejskiej w obrębie ulic Słowackiego i Mickiewicza.

  • Wydanie nr 219/2022
  • 16 listopada 2021, 12:03
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Koniec rewitalizacji przestrzeni miejskiej w obrębie ulic Słowackiego i Mickiewicza. fot. UM Nowy Staw
Zakończyła się rewitalizacja przestrzeni miejskiej w obrębie ulic Słowackiego i Mickiewicza. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł i polegała między innymi na budowie nowej infrastruktury drogowej i parkingowej, dzięki czemu w znaczący sposób poprawiła się estetyka i funkcjonalność tej części Nowego Stawu.

 

Przedsięwzięcie wchodzi w skład unijnego zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego pn. „Nowy Staw - miasto przyjazne mieszkańcom – przedsięwzięcia dla zmiany wspólnej przestrzeni w obszarze rewitalizacji E - Południe ”. Prace w rejonie ulic Słowackiego i Mickiewicza kosztowały 2 558 880 zł, z czego 1 217 138 zł to unijne dofinansowanie pozyskane przez Urząd Miejski w Nowym Stawie.

 

W ramach zadania zbudowano nowe odcinki ulic, miejsca postojowe, chodniki, zjazdy na działki, przebudowano i uzupełniono sieć oświetleniową, a także sieć kanalizacji deszczowej. Pojawiła się też nowa mała architektura, siłownia zewnętrzna i plac zabaw.

- Za nami kolejny etap prac rewitalizacyjnych w mieście. Powstała nowa przestrzeń, która jest przyjazna mieszkańcom, poprawiła komfort komunikacji i wygląd całego osiedla - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Rejon ulic Słowackiego i Mickiewicza został dostosowany do nowoczesnych standardów, jakie powinny obowiązywać w miejscach publicznych. Rewitalizacja doprowadziła do stworzenia ładnej i zadbanej strefy mieszkalnej. Jestem przekonany, że mieszkańcy będą teraz jeszcze bardziej dbali o swoje otoczenie.

 

Przypomnijmy, że to drugie z zaplanowanych przedsięwzięć w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego. Pierwsze, polegające na stworzeniu Centrum Wsparcia Rodziny w budynku po dawnej przychodni przy ulicy Słowackiego, zakończyło się jesienią ubiegłego roku.

 

Zintegrowany projekt rewitalizacyjny Nowego Stawu opiewa łącznie na ponad 10 mln zł, z czego pozyskane dofinansowanie unijne wynosi ponad 6,6 mln zł. Przewiduje on także zagospodarowanie osiedla w obrębie ulic Ogrodowej, Prusa, Asnyka, Matejki i Młyńskiej, a także będące w trakcie realizacji przedsięwzięcie polegające na remoncie części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych przy ul. Matejki 6, 9, 10 oraz Ogrodowej 8, 9 i 10.

 

Projekt rewitalizacyjny pn. „Nowy Staw – miasto przyjazne mieszkańcom – przedsięwzięcia dla zmiany wspólnej przestrzeni w obszarze rewitalizacji E -Południe” jest współfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 8.1.2. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta oraz działanie 6.2.2 Rozwój usług społecznych.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.