Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Doskonały start pływaków w Toruniu - łącznie przywieźli 11 medali.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 15 listopada 2021, 09:18
  • MAL WOPR Malbork
  • SportWodne
MAL WOPR. Doskonały start pływaków w Toruniu - łącznie przywieźli 11 medali. fot. MAL WOPR Malbork
Blisko 600 pływaków stanęło na słupkach startowych zawodów pod nazwą „Z Delfiniem do Paryża”, które odbyły się 6 listopada br. na krytej pływalni Aqua Toruń. Imprezę zorganizował klub pływacki MTKP Delfin Toruń, stąd też cykliczna nazwa zawodów. Ze względów pandemicznych zostały podzielone na trzy bloki, tak by ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie pływalni. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych, w trzynastu konkurencjach indywidualnych. Z tarczą z zawodów wróciła 10 - osobowa reprezentacja MAL WOPR Malbork, która wywalczyła tytuły najlepszego i drugiego zawodnika zawodów, a także 11 medali - z czego po 3 złote i srebrne oraz 5 brązowych.

 

Z tytułem najlepszego zawodnika w kategorii 11 lat wrócił z Torunia Kacper Patoka, który z dwoma doskonałymi rekordami życiowymi w konkurencjach 50m stylem dowolnym i motylkowym zajął odpowiednio 1 i 3 miejsce. To ostatecznie pozwoliło mu na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzecią lokatę OPEN oraz drugą w swojej kategorii wiekowej zajęła zawsze doskonale spisująca się na zawodach Nadia Walentynowicz.

 

- Nasza doskonała grzbiecistka wygrała konkurencję 100m stylem grzbietowym, a na tym samym dystansie, ale kraulem po raz pierwszy w karierze pokonała granicę minuty i wywalczyła srebrny medal. Jej czas 59,49s to nowy doskonały rekord życiowy- informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - Jak wiele zależy od zaangażowania na treningach wie na pewno Liliana Szpaczyńska. Nasza najlepsza żabkarka nie miała sobie równych w swoim stylu, zajmując z nowym rekordem życiowym (1:18,19) pierwsze miejsce na 100m popularną żabką, a do swoich zdobyczy dorzuciła brąz na 200m stylem zmiennym. O oczko wyżej uplasowała się w tej konkurencji Magda Mroczek, zdobywając srebro z nowym rekordem życiowym na 200m stylem zmiennym (2:33,16s). W jej ślady poszedł też Sławomir Szpaczyński, który wywalczył srebro na 100m stylem motylkowym, a do worka zdobyczy dorzucił też rekord życiowy na 100m stylem dowolnym.

 

 

 

Brązowe medale i po dwa rekordy życiowe przywieźlii Konrad Patoka i Piotr Zakrzewski. Chłopaki, rywalizując z sobą na treningach stale podnoszą swoje umiejętności, czego owocem po toruńskich zawodach są nowe rekordy życiowe i medale dorzucone do dorobku klubu.

 

- „Ostatni, brązowy medal wywalczył w Toruniu Kamil Czarnota, zajmując trzecie miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, a do swoich zdobyczy dorzucił nowy rekord życiowy na 400m stylem dowolnym, wynoszący od zawodów w Toruniu 4:31,58s - informuje Iwona Ciecholewska. - W grodzie Kopernika startowali też Dawid Patoka i Cyprian Piróg, którym niestety nie udało się wywalczyć ani medali, ani „życiówek”, ale obaj zapewne wiedzą czego brakuje, by na kolejnych zawodach było lepiej.  

 

 

 

Zawody w Toruniu przeszły już do historii. Trenerki MAL WOPR tradycyjnie dziękują wyjątkowym rodzicom, którzy wspierają je w organizacji i zawsze są gotowi do pomocy. Pływacy MAL WOPR tymczasem przygotowują się już do Mistrzostw Okręgu Pomorskiego, które odbędą się w dniach 20-21 listopada br., a nasze miasto będzie w nich reprezentować silna ekipa blisko 30 zawodników. Sezon nabiera rozpędu, malborscy pływacy spisują się doskonale, wybiegając w dość niedaleką przyszłość, gdzie niebawem czekają ich zimowe mistrzostwa Polski.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.