Wydanie nr 35/2023, Sobota 4.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Joanna, Weronika, Częstogoj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mężczyzna zasłabł za kierownicą – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Mężczyzna zasłabł za kierownicą – weekendowy raport malborskich… fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia drzewa, błota z jezdni, zadymienia w budynku oraz monitoringu. Ratownicy nie wyjeżdżali do żadnego pożaru. Strażacy obsłużyli miejsce dwóch wypadków drogowych oraz potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych, a także kilka razy pomogli policji i PRM.

 

Malborscy policjanci nieustannie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych i interweniują wobec tych, którzy nie stosują się do obostrzeń. Od początku listopada mundurowi podjęli kilkadziesiąt tego typu interwencji. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich działania będą kontynuowane.

 

 

 

 

Zderzenie dwóch osobówek na ul. Głowackiego.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 listopada br. na ulicy Głowackiego w Malborku. O godz. 07:46 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych. Zadysponowano zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody osobowe na zajezdni autobusowej po wcześniejszym najechaniu jednego pojazdu (VW Polo) na tył drugiego (Audi). Poszkodowany kierowca VW Polo znajdował się poza pojazdem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Ratownicy kierowali ruchem wahadłowo. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji oraz ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Po 1 godz. 29 min. działania zakończono.

W działaniach udział brało łącznie 8 ratowników.

 

 

 

 

Mężczyzna zasłabł na ul. Sienkiewicza.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 listopada br. na parkingu przy ul. Sienkiewicza w Malborku. O godz. 12:23 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o osobie poszkodowanej znajdującej się w pojeździe. Zadysponowano zastępy z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów miejsca zdarzenia zastano mężczyznę w samochodzie osobowym marki Ford na parkingu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownik przez uchylone okno otworzył drzwi do pojazdu. Kierowca był przytomny, pobudzony. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W międzyczasie na miejsce przyjechał patrol policji i ZRM, któremu pod opiekę przekazano poszkodowanego. Po 17 min. działania zakończono. W działaniach udział brało łącznie 4 ratowników.

 

 

 

 

Policjanci przypominają o obowiązujących obostrzeniach!

Policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy powiatu malborskiego stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych oraz reagują na lekceważące podejście do zagrożenia. Policjanci kontrolują między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.