Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. Modernizacja drogi gminnej w sołectwie Laski zakończona.

  • Wydanie nr 37/2023
  • 9 listopada 2021, 09:28
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Gmina Nowy Staw. Modernizacja drogi gminnej w sołectwie Laski zakończona. fot. UM Nowy Staw
Urząd Miejski w Nowym Stawie zakończył modernizację drogi gminnej w sołectwie Laski. Trasa o długości ponad 200 metrów została utwardzona betonowymi płytami typu „jomb”, dzięki czemu poprawił się komfort poruszania się po niej i bezpieczeństwo mieszkańców oraz rolników.

 

Inwestycja pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w sołectwie Laski” została zrealizowana przy udziale środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, pochodzących z wyłączeń produkcji gruntów rolnych. Remont kosztował 130 762 zł, a w tej kwocie znajdowała się pozyskana dotacja w wysokości 47 705 zł.

 

- Modernizacja tej drogi była wyczekiwana przez mieszkańców, którzy zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy jest dużo opadów, mieli trudności w poruszaniu się po niej - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - W ramach zadania nie tylko utwardziliśmy jezdnię dla pojazdów, ale wykonaliśmy też pobocza z kruszywa i zjazdy do przylegających posesji. Myślę, że ta inwestycja na dłuższy czas zapewni mieszkańcom dobre warunki komunikacyjne.

 

 

 

Remontem objęto odcinek prowadzący od drogi powiatowej Malbork-Nowy Staw w kierunku rzeki Świętej o długości 223 metrów i szerokości 4 metrów. Pobocza z kruszywa mają szerokość pół metra. Trasa utwardzona płytami betonowymi zapobiegnie tworzeniu się kolein i zapadnięć, które dotychczas stanowiły problem także dla rolników, dojeżdżających do pól.

 

- Pozyskując dotacje z budżetu województwa pomorskiego deklarowaliśmy, że zakończymy inwestycję najpóźniej do 12 listopada i dotrzymaliśmy tego terminu. Pozyskane środki stanowią znaczną część kosztów prac, co odciążyło budżet naszego samorządu - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.