Wydanie nr 338/2021, Sobota 4.12.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zabójca 36-latka zadał ofierze kilkanaście ciosów.

Malbork. Zabójca 36-latka zadał ofierze kilkanaście ciosów. fot. Widz TvRegionalna24.pl
Prokuratura Rejonowa w Malborku wszczęła śledztwo w związku z zabójstwem 36-letniego mężczyzny, do którego doszło w sobotę, 30 października br. w godzinach wieczornych na Osiedlu Południe przed jednym z bloków na ulicy Kotarbińskiego. Śledztwo prowadzone jest w kierunku przestępstwa z artykułu 148 par. 2 pkt 1 kodeksu karnego, tj. zabójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem.

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Mariusza Duszyńskiego, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wynika, że w sobotę na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze policji, prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej.

- „Dokonano oględzin ciała zmarłego. W toku tych oględzin biegły stwierdził kilkanaście ran kłutych zadanych ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem, z czego 8 ran kłutych było w klatkę piersiową ofiary” - poinformował prokurator Mariusz Duszyński.

 

W związku z tragicznym w skutkach sobotnim zdarzeniem, policjanci intensywnie pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy oraz jego ujęciem.

W toku prowadzonego obecnie śledztwa przesłuchiwani są świadkowie, a także ustalane są okoliczności tego zdarzenia. Przyjęto kilka hipotez, które są sprawdzane w toku tego postępowania.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku przestępstwa z artykułu 148 par. 2 pkt 1 kodeksu karnego, tj. zabójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 12, karą 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator Duszyński poinformował również, że w dniu dzisiejszym została przeprowadzona sekcja zwłok denata, która ma ustalić faktyczną liczbę ran kłutych zadanych ofierze, a także mechanizm śmierci.


 

 

 

Policja apeluje do mieszkańców o pomoc.

Policja prosi wszystkie osoby, które w tamtym czasie mogły znajdować się w okolicy ulicy Kotarbińskiego – głównie dotyczy to kierowców, którzy posiadają wideorejestratory czy urządzenia rejestrujące obraz, żeby zgłaszali się do policji celem przekazania ewentualnie zarejestrowanego obrazu z tamtej okolicy.

- „Być może uciekający sprawca czy wcześniej czekający sprawca został przez któregoś z kierowców nagrany na urządzeniu. To na pewno pomoże policji w ustaleniu tożsamości sprawcy i w konsekwencji w jego ujęciu” - zapewnia Mariusz Duszyński.

Również w najbliższym czasie możemy spodziewać się, że na podstawie materiałów uzyskanych w toku postępowania, policja będzie starała się przygotować portret pamięciowy sprawcy zabójstwa, który zostanie rozesłany do mediów.


 


 

Zdjęcie od widza TvRegionalna24.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
anonim
anonim 05.11.2021, 12:39
dziś (05.11) znowu w rana szukali koło rzeczki na wysokości tego bloku, tym razem z wykrywaczem metali
Kotarbińskiego
Kotarbińskiego 05.11.2021, 09:47
Żadnych poszlak brak narzędzia zbrodni zero świadków którzy mogli by pomóc. A morderca może już być w każdym zakątku świata i cieszyć się wolnością.
anonim
anonim 03.11.2021, 18:01
Podobno to przypadkowa śmierć, w tym bloku mieszka młody diler narkotyków i zapewne mieli po niego przyjść, a że wyszedł akurat ktoś inny z klatki...Dodatkowo jakiś świadek słyszał jak podejrzana uciekająca osoba przez telefon mówiła, że zaszła pomyłka...Co świadczyć może że to jakiś totalny bezmózgowiec planował. Diler podobno już w rękach policji z zabezpieczonym hajsem i dragami. Albo będzie sypał albo go pewnie dojadą po wyjściu.
Kotarbińskiego
Kotarbińskiego 03.11.2021, 22:36 (odpowiedź do anonim)
Teraz się zaczną snuć niestworzone historie.
...
... 02.11.2021, 18:15
Nie znam się na obławie pościgu i śledztwie i nie chce przeszkadzać ale jak na moje nie fachowe oko w takim rozstawieniu policjantów wygląda jakby szukali ślimaków albo pieczarek chyba że szukają jakiś fragmentów które mógł zgubić poszukiwany.
Junior
Junior 02.11.2021, 20:12 (odpowiedź do ...)
Pewnie noża szukali
obserwator .
obserwator . 02.11.2021, 17:23
ŻE NIKT Z SĄSIADÓW NIC NIE ZAUWAŻYŁ I TEGO NOŻOWNIKA .
Kotarbińskiego
Kotarbińskiego 03.11.2021, 08:43 (odpowiedź do obserwator .)
Nie każdy jest społeczniakiem siedzącym 24h w oknie i czekającym aż coś się wydarzy.