Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar łodzi na Rakowcu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pożar łodzi na Rakowcu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 11 interwencji. Dotyczyły one m.in. usuwania powalonych drzew po wichurze, jaka przeszła przez nasz powiat. Inne interwencje dotyczyły m.in. pomocy w zasileniu urządzenia leczniczego - respiratora (awaria sieci energetycznej) oraz zwarcia instalacji elektrycznej. Ratownicy wyjeżdżali do 5 pożarów – śmietników, hali produkcyjnej oraz szopy z opałem. Strażacy obsłużyli miejsce kolizji drogowej, pomogli policji, a także uwolnili zwierzaka ze sklepu spożywczego.

 

 

 

 

Pożar łodzi na Rakowcu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 października br. O godz. 08:16 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze łodzi w hali produkcyjnej znajdującej się na terenie Rakowca. Po dojeździe zastępów z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano pożar w hali produkcyjnej. Paliła się łódź w części hali, w której prowadzono wcześniej prace pożarowo niebezpieczne. Hala podzielona była na dwie strefy - produkcyjną z łodziami i magazynową, w której znajdowały się butle z gazami technicznymi (nie narażone na oddziaływanie cieplne). Pracownicy podjęli próbę gaszenia pożaru przy pomocy gaśnic proszkowych przed przybyciem JOP. 36 osób ewakuowało się z budynku przed przybyciem JOP. 24 – letni mężczyzna podtruł się gazami pożarowymi i przebywał pod opieką ZRM.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody na palącą się łódź, ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń. Ratownicy sprawdzili pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej i czujnika wielogazowego – nie było zagrożeń. Po 2 godz. 15 min. zakończono działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork, zastępy OSP Stogi i OSP Stare Pole oraz Wojskowa Straż Pożarna.

Więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/34390,malbork-pozar-w-hali-na-rakowcu-zobacz-wideo-26-pa

 

 

 

 

Pomoc w zasileniu urządzenia leczniczego-respiratora.

W środę, 27 października o godz. 19:34 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pomocy w zasileniu urządzenia leczniczego - respiratora (awaria sieci energetycznej) przy ul. Marynarki Wojennej w miejscowości Stare Pole.

Zadysponowano zastęp z OSP Stare Pole. Po dojeździe zastępu zastano rodziców, którzy prosili o pomoc w zasileniu respiratora ich 9 - letniego syna. Brak energii elektrycznej w budynku spowodowany był awarią sieci. Rodzice używali respiratora zastępczego, ponieważ właściwy respirator znajdował się w serwisie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zasileniu i naładowaniu akumulatorów w respiratorze przy użyciu agregatu prądotwórczego. Po 1 godz. 57 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 6 ratowników.

 

 

 

 

Przestrzegajmy obowiązujących obostrzeń.

Malborscy policjanci nieustannie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju trwa i wciąż obowiązują nas obostrzenia. Wirus nie zniknął i coraz mocniej atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję COVID-19 w społeczeństwie. Mundurowi wraz z inspektorami sanitarnymi szczególnie skupiają się na monitorowaniu targowiska miejskiego oraz placówek handlowo-usługowych.

Wzmożony wzrost zachorowań na COVID-19 ukazuje, jak czwarta fala pandemii nabiera tempa. Policjanci wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wzmagają działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolują placówki handlowo-usługowe, środki komunikacji publicznej oraz targowisko miejskie sprawdzając czy osoby przebywające w tych miejscach stosują się do obowiązujących nakazów i zakazów. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.