Wydanie nr 147/2022, Piątek 27.05.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Inauguracja Roku Koncertowego w Szkole Muzycznej.

  • Wydanie nr 147/2022
  • 28 pażdziernika 2021, 09:40
  • Państwowa Szkoła Muzyczna w Malborku
  • KulturaZapowiedzi
Malbork. Inauguracja Roku Koncertowego w Szkole Muzycznej. fot. Państwowa Szkoła Muzyczna w Malborku
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na oficjalną inaugurację Roku Koncertowego. Wstęp wolny.

 

W piątek, 29 października br. o godz. 17 w nowej sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku wystąpi znakomity duet FUDALA/ROT DUO.

Wstęp wolny.

 

- „Duet Wojciecha Fudali i Michała Rota powstał w 2016 roku. Artystów połączyła potrzeba promowania nieznanej polskiej muzyki, a owocem tego spotkania była wydana w 2019 roku debiutancka płyta CD z sonatami na wiolonczelę i fortepian Mieczysława Wajnberga. Album otrzymał wiele znakomitych recenzji w kraju i za granicą, został też nominowany do Nagrody Fryderyk (album roku w kategorii muzyka kameralna). Jest to pierwsze Polskie nagranie płytowe utworów na wiolonczelę i fortepian Wajnberga.

Artyści w 2019 roku zostali laureatami Stypendium MKiDN na rzecz upowszechniania kultury. W ramach projektu muzycy wystąpili w wielu miejscach Polski z koncertami promującymi twórczość Mieczysława Wajnberga. Artyści są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów

muzycznych. Na co dzień związani są z Akademią Muzyczną w Łodzi, gdzie wykładają na stanowisku adiunkta. Zespół prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą. Duet występował w takich salach koncertowych, jak Sala Kameralna NOSPR, Sala Czerwona Narodowego Forum Muzyki, Fryderyk Concert Hall w Warszawie, ECM Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, MG Concerts w Brukseli, Cercle Gaulois Royale w Brukseli oraz na festiwalach: Kwarantanna w Hi-Fi (Radio RDC), Dni Muzyki Mendelssohna w Krakowie, Dni Muzyki Wajnberga w Katowicach, Opus Magnum, Przemyska Jesień Muzyczna, Harmonie Starego Miasta w Lublinie, Śląskie Lato Muzyczne, Śląski Festiwal Beethovenowski i wiele innych.

W ubiegłym sezonie artystycznym duet gościł również w transmisjach radiowych i internetowych koncertów. Po sukcesie płyty z sonatami Mieczysława Wajnberga, misją artystów jest promowanie tej twórczości oraz kolejnych arcydzieł muzyki polskiej na świecie. W repertuarze duetu, poza twórczością z kanonu literatury światowej, znalazły się m. in. transkrypcja sonaty skrzypcowej op. 9 Karola Szymanowskiego, sonaty Aleksandra Tansmana i Witolda Szalonka oraz wszystkie dzieła na wiolonczelę i fortepian Fryderyka Chopina. Artyści poszerzają też swój repertuar o kompozycje pisane przez współczesnych kompozytorów”.


 


 

Informacja prasowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku


 

Państwowa Szkoła Muzyczna w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.