Wydanie nr 338/2021, Sobota 4.12.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policja i sanepid sprawdzą, czy nosimy maseczki.

  • Wydanie nr 338/2021
  • 22 pażdziernika 2021, 15:45
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Policja i sanepid sprawdzą, czy nosimy maseczki. fot. KPP Malbork
Wzmożony wzrost zachorowań na COVID-19 ukazuje, jak czwarta fala pandemii nabiera tempa. Poluzowanie niektórych obostrzeń spowodowało, że wiele osób najprawdopodobniej przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu. Malborscy policjanci wraz z sanepidem wzmagają działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze będą prowadzić kontrole w środkach komunikacji publicznej, sklepach oraz galeriach. Mundurowi będą przypominać o obowiązujących obostrzeniach i stanowczo reagować na lekceważące zachowania.

 

Policjanci malborskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W związku ze wzrostem zachorowań policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku prowadzą wzmożone działania kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze kontrolują placówki handlowo-usługowe oraz środki komunikacji publicznej sprawdzając, czy osoby przebywające w tych miejscach stosują się do obowiązujących nakazów i zakazów. Podczas wspólnych kontroli szczególnie będzie sprawdzane, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Pandemia nie zniknęła, a czwarta fala nabiera rozpędu. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny. Noszenie maseczki na brodzie nie pomoże nam ograniczyć rozprzestrzeniania się tego niewidzialnego wroga, jakim jest COVID-19. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do tych czasów sprzed pandemii.

 

 

 

 

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sidomk
Sidomk 25.10.2021, 14:14
To co sie dzieje to jest parodia