Wydanie nr 338/2021, Sobota 4.12.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Uroczyste otwarcie Farmy Wiatrowej Szymankowo.

Gmina Miłoradz. Uroczyste otwarcie Farmy Wiatrowej Szymankowo. fot. TvRegionalna24.pl
Wiatraki na Farmie Wiatrowej Szymankowo działają już od jakiegoś czasu, jednak dopiero w czwartek dokonano symbolicznego ich uruchomienia. Podczas uroczystości zorganizowanej przez firmę Polenergia S.A., odpowiedzialną za inwestycję, nie zabrakło włodarzy gminy Miłoradz, samorządowców z powiatu malborskiego i zaproszonych gości.

 

W czwartek, 21 października br. podczas uroczystości w Jeziornej Osadzie wójt gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek, przedstawiciele firmy Polenergia S.A. i firm współpracujących uroczyście dokonali „uruchomienia” Farmy Wiatrowej Szymankowo.

 

Przypomnijmy, że na Farmę Wiatrową Szymankowo składa się 11 turbin, każda o mocy aż 3,45 MW. Są to jedne z najnowocześniejszych i największych wiatraków w Polsce. Gondola położona jest na wysokości 134 m od ziemi, a średnica łopat wiatraka to 132 m. Łącznie daje to wysokość aż 200 m. Moc całej elektrowni to 38 MW. Szacuje się, że roczna produkcja czystej i zielonej energii wyniesie blisko 120 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną 60 tys. gospodarstw domowych.

 

- „Budowa FW Szymankowo trwała niespełna dwa lata i była regularnie monitorowana przez specjalistów z firmy BIO EKSPERT odpowiadających za nadzór przyrodniczy” - informuje Polenergia. - „Dostawcą turbin, ale również podmiotem świadczącym usługi serwisu technicznego przez okres 25 lat od chwili uruchomienia jest Siemens Gamesa Renewable Energy”.

Polenergia podkreśla również, że realizacja farmy nie byłaby możliwa, gdyby nie dobra współpraca z lokalnym samorządem.

 

- „Pragnę podziękować zarządowi i wykonawcom za wzorową współpracę w trakcie trwania całej inwestycji” - powiedział wójt gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek. - „W sposób szczególny doceniam fakt, że Polenergia stawia na społeczną odpowiedzialność biznesu i wspiera liczne lokalne inicjatywy rozwijające działalność oświatową, kulturalną i sportową, które podnoszą jakość życia mieszkańców gminy Miłoradz”.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.