Wydanie nr 338/2021, Sobota 4.12.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Klemens, Chrystian, Barbara, Krystian, Hieronim, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Szachowe złoto dla reprezentacji SP6.

Malbork. Szachowe złoto dla reprezentacji SP6. fot. SP6 Malbork
Szachowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku przez wiele lat pozostawała mistrzem naszego powiatu, ale nigdy nie udało się jej dotrzeć wyżej. W tym roku w końcu karta się odwróciła. Podczas półfinałów, które odbyły się 12 października, zdołali w niełatwej walce pokonać utytułowaną reprezentację Prabut i drzwi do finału zostały otwarte.

 

We wtorek, 19 października br. w sali Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu odbyły się wojewódzkie finały w ramach „XXII Licealiady”, „XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej” oraz „50 Wojewódzkich Igrzysk Dzieci”.

- „Boje nie były łatwe, bo przecież w turnieju rywalizowały najlepsze reprezentacje szachowe i obfitowały w wiele zwrotów akcji! Pomimo to, drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Gałązka, Patrycja Szklarczyk, Kosma Magiera i Kacper Przywarski, wywalczyła tytuł mistrza województwa!” - informuje Mariusz Dudek, opiekun kółka szachowego w SP6 w Malborku. - W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej, troje naszych zawodników zajęło trzy pierwsze miejsca w swojej grupie wiekowej! Ogromne brawa za tak wspaniałe osiągnięcia dla całej drużyny, bo każdy zawodnik świetnie wykonał swoją pracę! To również sukces całego, reprezentowanego przez nas miasta Malborka! Puchar, medale i dyplom otrzymaliśmy z rąk pana Burmistrza Prabut, dziękujemy!”

 

 

Przed młodymi szachistami czeka teraz najważniejsza gra - o Mistrzostwo Polski. Trzymajcie kciuki, bo to bardzo ważna walka.

- „Warto dodać, że w Licealiadzie, IV miejsce zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Do podium zabrakło zaledwie pół punktu!” - informuje Mariusz Dudek. - „Wyniki turniejów dają nam nadzieję na ożywienie współpracy i rywalizacji młodych szachistów naszego miasta. Zachęcamy wszystkich do uczenia się i doskonalenia swych umiejętności w tej grze! To świetny trening umysłu, pełna emocji zabawa logiczna, doskonaląca pamięć rywalizacja i uczące wysokiej kultury obyczaje – szachy są po prostu KRÓLEWSKIE!”

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: Mariusz Dudek, opiekun kółka szachowego w SP 6 w Malborku

 

SP6 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.