Wydanie nr 148/2022, Sobota 28.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pilnie potrzebna pomoc dla wielokrotnego maratończyka.

Pilnie potrzebna pomoc dla wielokrotnego maratończyka. fot. zrzutka.pl
Piotr Jaskot to wielokrotny maratończyk, który na początku września tego roku uległ poważnemu wypadkowi i został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do gdańskiego szpitala. Mimo kilku operacji, jakie przeszedł, nadal utrzymuje się niedowład kończyn dolnych i miednicy. Przebywa na oddziale rehabilitacyjnym. Jego przyszłość zależy nie tylko od silnej woli i walki oraz wsparcia rodziny, ale również od ogromnych pieniędzy na rehabilitację.

 

- „Nie sądziłam, że kiedyś będę w takiej sytuacji, ale niestety jestem zmuszona prosić Was o wsparcie w zapewnieniu mojemu tacie intensywnej rehabilitacji” - opowiada córka pana Piotra. - „Mój tata - wielokrotny maratończyk uległ poważnemu w skutkach wypadkowi. Został przetransportowany helikopterem do Szpitala w Gdańsku, gdzie stwierdzono złamanie żeber, mostka, odcinka piersiowego kręgosłupa, krwiaka móżdżku, krwotok nadtwardówkowy, złamanie barku oraz łopatki. W dniu przyjęcia przeszedł dwie kilkugodzinne operacje: mózgu oraz kręgosłupa, podczas których wstawiono implanty kręgosłupa oraz usunięto krwiaka, co uratowało mu życie”.

 

Jednak radość rodziny nie trwała długo, ponieważ do dnia dzisiejszego utrzymuje się niedowład kończyn dolnych i miednicy. Ponadto pan Piotr dostał alergii polekowej.

- Kolejne chwile grozy o życie taty nadeszły w dniu, kiedy miał zostać przeniesiony na oddział rehabilitacyjny. Niestety, dostał zatoru płucnego i po raz kolejny był w stanie zagrażającym życiu” - opowiada dalej.

 

W chwili obecnej pan Piotr przebywa na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie codziennie podejmuje walkę o odzyskanie czucia w nogach.

- „Przyszłość taty i jego sprawność zależą od jego silnej woli, ambicji, wsparcia rodziny, ale co najgorsze - ogromnych pieniędzy. Kwota zbiórki obejmuje roczną rehabilitację, której dwutygodniowy turnus to koszt ok. 6500 zł. Do tego dochodzą koszty zakupu wózka inwalidzkiego aktywnego, pionizatora, materaca przeciwodleżynowego, rotatora, poduszki, łóżka rehabilitacyjnego, leków, środków rehabilitacji i nawet ciężko sobie wyobrazić czego jeszcze” - wyjaśnia córka pana Piotra.

 

Rodzina chciałaby zaangażować się w pomoc dla taty, opiekować się nim i zapewnić mu wszystko, by mógł dalej walczyć o powrót do sprawności.

- Ci, którzy znają mojego tatę wiedzą, że bieganie to całe jego życie. Ukończył nawet IRON MANA!! Nigdy nie pozwolimy na to, żeby nie miał możliwości walczyć o powrót do sprawności. Dlatego, jeśli możesz, wesprzyj nas wpłatą lub udostępnieniem tej zbiórki” - apeluje.

 

Jeżeli chciałbyś wesprzeć pana Piotra, wejdź na https://zrzutka.pl/3wjgas lub na https://www.facebook.com/licytacjePiotrJaskot

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.