Wydanie nr 297/2021, Niedziela 24.10.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Chciał wyłudzić kredyt na 130 tys. zł.

  • Wydanie nr 297/2021
  • 13 pażdziernika 2021, 14:21
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Chciał wyłudzić kredyt na 130 tys. zł. fot. KPP Malbork
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustali i zatrzymali na gorącym uczynku 53-letniego mężczyznę, który usiłował wyłudzić kredyt w jednej z placówek bankowych na terenie Malborka. Przedkładając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu mieszkaniec powiatu malborskiego chciał uzyskać pożyczkę w wysokości prawie 130 tys. zł. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Funkcjonariusze z malborskiej komendy specjalizujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, na podstawie pracy operacyjnej uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu malborskiego, posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu, usiłuje wyłudzić kredyt z jednej z placówek bankowych na terenie miasta.

 

W poniedziałek, 11 października br. malborscy kryminalni udaremnili sprawcy dokonanie oszustwa. Funkcjonariusze weszli do oddziału banku i na gorącym uczynku zatrzymali 53-latka w trakcie podpisywania umowy kredytowej opiewającej na kwotę prawie 130 tys. zł. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli skradziony dowód osobisty oraz kilka kart bankomatowych należących do innych osób.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 53-latkowi zarzutów usiłowania oszustwa i przedłożenia fałszywego dokumentu w celu uzyskania kredytu oraz przywłaszczenia i ukrywania cudzych dokumentów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawiania wolności.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.