Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Nowy Staw. Rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejsza Zagrodę Sołecką.

  • Wydanie nr 341/2022
  • 16 września 2021, 09:03
  • NCKiB Nowy Staw
  • Wiadomości
Gmina Nowy Staw. Rozstrzygnięto konkurs na Najpiękniejsza Zagrodę Sołecką. fot. NCKiB Nowy Staw
Po raz kolejny sołectwa z gminy Nowy Staw wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą zagrodę wiejską. W tym roku jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ kreatywność i wykonanie ozdób budziło wielki podziw i wywoływało wiele uśmiechu na twarzy oceniających.

 

Jury w składzie: Anna Uzdowska - p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego, Krzysztof Osijewski, dyrektor Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki oraz Tomasz Bojarczuk - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie musiało przeprowadzić bardzo burzliwe narady, bowiem wszystkie zagrody były z niesamowitą starannością i drobiazgowością przygotowane. Bez względu na wielkość, zagrody są dowodem utrzymania dożynkowych tradycji i pielęgnowania ważnych życiowych wartości.

- Wszystkim twórcom serdecznie gratulujemy, a mieszkańców gminy zachęcamy do wybrania się na małą wycieczkę, której punktami będą utworzone zagrody. Warto zobaczyć je na żywo” - polecają czlonkowie jury konkursu.

 

W tym roku wyróżnienie za udział w konkursie przypadło dla: zagrody Trępnowy, zagrody Tralewo, zagrody Nidowo, zagrody Mirowo, zagrody Laski, zagrody Dębina SHR oraz zagrody w Chlebówce.

 

Trzecie miejsce ex aequo przyznano dla sołectwa Dębina Wieś i sołectwa Myszewo. Drugie miejsce przypadło dla sołectwa Lubstowo, a główna nagroda powędrowała do sołectwa Lipinka, która m.in. w bardzo ciekawy sposób postanowiła wykorzystać dary ziemi ze swoich ogródków i utworzyć z nich rozmaite figurki.

 

Zresztą sami się przekonajcie i wybierzcie się na ciekawą wycieczkę po sołectwach.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: NCKiB

NCKiB Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.