Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Wspólne ćwiczenia policjantów i ratowników WOPR.

  • Wydanie nr 181/2022
  • 15 września 2021, 10:16
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Wspólne ćwiczenia policjantów i ratowników WOPR. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W miniony weekend policjanci z Krynicy Morskiej wraz ze strażakami OSP Jantar uczestniczyli w szkoleniu przygotowanym przez ratowników piaseczyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ćwiczenia odbyły się na plaży w Krynicy Morskiej. Celem ćwiczeń było podnoszenie umiejętności i kwalifikacji związanych z ratownictwem wodnym. Wszystko po to, aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie na plaży.

 

W piątek i sobotę, 10 i 11 września br. na wodach Morza Bałtyckiego w Krynicy Morskiej odbyło się wspólne szkolenie policjantów z Zespołu Wodnego Posterunku Policji z Krynicy Morskiej. W ćwiczeniach uczestniczył mł. asp. Maciej Wąsicki z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz ratownicy piaseczyńskiego WOPR Grupy Interwencyjnej Góry Kalwaria, a także strażacy z OSP Jantar. Organizatorami byli ratownicy z Piaseczna.

 

 

Szkolenie dotyczyło podnoszenia umiejętności związanych z ratownictwem wodnym, w tym poszukiwaniem osób zaginionych. Ćwiczenia obejmowały przede wszystkim udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, nurkowania, a także operowania skuterem ratowniczym oraz łodziami ratowniczymi. Funkcjonariusze ćwiczyli, jak umiejętnie i bezpiecznie wyskakiwać z łodzi po osobę poszkodowaną. Dzięki tego typu szkoleniom policjanci są bardzo dobrze przygotowani do sezonu letniego.

To już kolejne takie wspólne szkolenie. Wszystko po to, aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie nad wodą.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i materiał wideo przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.