Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stare Pole podziękowała za tegoroczne plony – Dożynki Gminne 2021.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 9 września 2021, 11:12
  • UG Stare Pole
  • Wiadomości
Gmina Stare Pole podziękowała za tegoroczne plony – Dożynki Gminne 2021. fot. UG Stare Pole
Mszą świętą dziękczynną za plony w kościele św. Barbary w Krzyżanowie rozpoczęły się sobotnie uroczystości dożynkowe w gminie Stare Pole. Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie frekwencja dopisała.

 

W sobotę, 4 września br. odbyły się Dożynki Gminne. Po mszy świętej korowód dożynkowy – rolnicy, przedstawiciele poszczególnych sołectw, poczty sztandarowe, władze samorządowe i radni, zaproszeni goście i mieszkańcy Gminy przeszli na stadion Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Gminnych Dożynek.

Mieszkańców i gości przywitał Wójt Marek Szczypior, który szczególnie pozdrowił rolników, sadowników, pszczelarzy i działkowców. Głos zabrali również zaproszeni goście oraz przewodniczący Rady Gminy, Ireneusz Dziura.

 

 

- „Bardzo cieszymy się, że plony w tym roku były udane i chleba na naszych stołach nie zabraknie. Ciężka praca, miłość do ziemi i umiejętność jej uprawy sprawia, że mamy w Naszej Gminie zamożnych, dobrych rolników, którzy dzielą się plonami z innymi. To dzięki Wam drodzy rolnicy, dzięki Waszemu trudowi i zaangażowaniu chleba starczy dla wszystkich” - podkreślają włodarze gminy.

 

 

Wielkie podziękowania należą się również organizatorom, jak również poszczególnym sołectwom za piękne i smaczne stoiska, kosze i wieńce dożynkowe.

- "Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie i za to, że potrafiliście się Państwo tak dobrze bawić. Ale szczególne słowa uznania kierujemy do starostów dożynkowych - Pani Elwiry Gościńskiej i Pana Marcina Szałkowskiego oraz do wspaniałych Pań Sołtysek Pani Lucyny Pileckiej (Kławki-Szaleniec) oraz Barbary Sienkiewicz (Złotowo) za współorganizację”.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Urząd Gminy Stare Pole

UG Stare Pole
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.