Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Mała dziewczynka samotnie wybrała się rowerkiem w odwiedziny do babci.

Malbork. Mała dziewczynka samotnie wybrała się rowerkiem w odwiedziny do babci. fot. zdjęcie poglądowe
Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Strażnicy miejscy patrolując centrum Malborka zauważyli małą dziewczynkę, która bez żadnej opieki, sama przemierzała rowerkiem Aleją Rodła. Niezwłocznie podjęli interwencję, podczas której dowiedzieli się, że 6-latka chciała tylko odwiedzić swoją babcię.

 

We wtorek, 24 sierpnia br. około godz. 15.50 strażnicy miejscy podczas patrolu w centrum Malborka zauważyli małą dziewczynkę, która samotnie jechała rowerkiem Aleją Rodła. Natychmiast podjęli interwencję i dowiedzieli się, że 6-latka jechała w odwiedziny do swojej babci. Zupełnie sama.

- Ustalono personalia dziecka oraz miejsce zamieszkania. Okazało się, że bez wiedzy dorosłych sama oddaliła się z miejsca zamieszkania, tj. ul. Okrzei. Po przebyciu połowy miasta została zauważona przez czujnych strażników” - informuje Tomasz Farysej, Komendant Straży Miejskiej w Malborku. - „Całą i zdrową funkcjonariusze odwieźli do domu i przekazali pod opiekę matki, która w międzyczasie, opiekując się pozostałą dwójką dzieci, już się zorientowała, że jej córka zniknęła”.

 

 

 

W momencie, gdy matka kontaktowała się z członkami swojej rodziny z prośbą o pomoc w odnalezieniu dziecka, dziewczynkę strażnicy miejscy bezpiecznie doprowadzili do miejsca zamieszkania.

- „Matkę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, była trzeźwa” - informuje Tomasz Farysej. - „Pamiętajmy - szczególnie rodzice i opiekunowie! Miejmy skupioną uwagę na bawiących się dzieciach, a posesje, na których przebywają zabezpieczmy tak, aby same nie mogły się z niej wydostać”.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ja
Ja 26.08.2021, 19:20
Czujni strażnicy choć z jednym se poradzili hahaha
Krzyżak
Krzyżak 25.08.2021, 13:37
No i właśnie po to żeście zostali powołani i takimi sprawami macie się zajmować