Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za liczne rozboje i kradzieże mężczyźnie grozi do 18 lat więzienia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Za liczne rozboje i kradzieże mężczyźnie grozi do 18 lat więzienia – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 20 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia powalonych drzew oraz plamy oleju z jezdni, otwarcia mieszkań, a także pomocy ZRM. Sześć interwencji dotyczyło usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych (szerszeni). Strażacy wyjeżdżali do 2 pożarów – śmieci i śmieci w okienku piwnicznym. Ratownicy obsłużyli miejsce potrącenia dziecka oraz ściągnęli kota z parapetu. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

Malborscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło na terenie stacji paliw w Malborku. Podejrzany wtargnął do pojazdu, uderzył kierowcę i kazał mu jechać do centrum miasta. W trakcie jazdy sprawca zabrał pokrzywdzonemu z portfela pieniądze i groził, że zabierze mu samochód. Kierowca wjechał w znak drogowy, wtedy napastnik uciekł. Zatrzymany usłyszał zarzuty.

 

 

 

 

Za liczne rozboje i kradzieże mężczyźnie grozi do 18 lat więzienia.

W poniedziałek, 16 sierpnia br. wieczorem malborscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na jednej ze stacji paliw na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że przed godziną 21 do zaparkowanej Skody wtargnął młody mężczyzna, uderzył 20-letniego kierowcę pięścią w twarz i kazał mu jechać w kierunku centrum Malborka. W trakcie jazdy sprawca wyciągnął z portfela pokrzywdzonego 250 złotych i oświadczył, że zabierze samochód, którym jadą. Żeby uniknąć utraty pojazdu, 20-latek specjalnie wjechał w znak drogowy i wtedy przestraszony napastnik uciekł. Kierujący o całym zajściu powiadomił policję.

Dyżurny natychmiast po odebraniu zgłoszenia wysłał na miejsce policjantów, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Podczas pracy funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringów w okolicy zdarzenia. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie pracy operacyjnej ustalili tożsamość sprawcy. Napastnikiem okazał się 23-letni mieszkaniec Malborka.

W czwartek, 19 sierpnia br. sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ten sam młody mężczyzna jest odpowiedzialny za liczne kradzieże sklepowe dokonane w lipcu i sierpniu, w których pokrzywdzeni wycenili straty na prawie 5 tys. zł. 23-latek w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy.

Mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał 7 zarzutów dokonania rozboju i kradzieży. W piątek sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora zasądzając podejrzanemu areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi kara nawet do 18 lat więzienia.

 

 

 

 

Pożar śmieci w okienku piwnicznym.

We wtorek, 17 sierpnia br. o godz. 16:36 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze piwnicy w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Malborku na ul. Sienkiewicza. Zadysponowano łącznie sześć zastępów straży pożarnej. Po dojeździe do miejsca zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar śmieci w okienku doświetlającym piwnice w budynku mieszkalnym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody W-25 z szybkiego natarcia na paląca się śmieci i okienko. Bardzo szybko ugaszono pożar. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Ratownicy weszli do pomieszczenia piwnicy i sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną. Nie było zagrożenia. Strażacy przekazali miejsce zdarzenia jednemu z lokatorów budynku. Po 42 min. zakończono działania, w których udział wzięły 3 zastępy JRG Malbork, zastęp OSP Stogi oraz 2 zastępy OSP Miłoradz.

 

 

 

 

Potrącenie dziecka na Wojska Polskiego w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 sierpnia br. na ul. Wojska Polskiego w Malborku. O godz. 11.09 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o potrąceniu dziecka. Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Golf na poboczu drogi po potrąceniu dziecka. Osoba poszkodowana znajdowała się na trawniku w pozycji siedzącej z urazem stawu ramiennego. Kierującemu nic się nie stało.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, saturacja). Policja i ZRM obecne na miejscu zdarzenia. Ratownicy przekazali poszkodowane dziecko dla ZRM, które zabrało je na szczegółowe badania do szpitala. Po 28 min. zakończono działania.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcie: KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Smok
Smok 06.09.2021, 07:10
to ja smok, teraz smog
ciekawy
ciekawy 23.08.2021, 18:26
kto to?
michalg
michalg 30.08.2021, 22:18 (odpowiedź do ciekawy)
smok z sienkiewicza
Chwdp
Chwdp 23.08.2021, 20:00 (odpowiedź do ciekawy)
A ty to chyba rudy jestes! Bo ja znam rudego takiego konfidenta