Wydanie nr 297/2021, Niedziela 24.10.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Powstanie nowy oddział przedszkolny w Zespole Szkół i Przedszkola - Urząd Gminy pozyskał kolejną dotację.

  • Wydanie nr 297/2021
  • 23 sierpnia 2021, 09:23
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Miłoradz. Powstanie nowy oddział przedszkolny w Zespole Szkół i Przedszkola - Urząd Gminy pozyskał kolejną dotację. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Urząd Gminy Miłoradz pozyskał ponad pół miliona złotych na stworzenie nowego oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół i Przedszkola. Dzięki inwestycji poprawią się warunki pobytu dzieci 3- i 4-letnich w placówce, powstanie nowy plac zabaw, a pozyskane pieniądze pozwolą też sfinansować działania, podnoszące kompetencje nauczycieli i maluchów.

 

Celem projektu pn. „Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Miłoradz” jest utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla co najmniej 20 dzieci, co pozwoli prowadzić zajęcia oddzielnie dla grupy 3-latków i dzieci o rok starszych. Dodatkową korzyścią będą działania edukacyjno-społeczne, które podniosą kompetencje nauczycieli wychowania przedszkolnego i zwiększą kompetencje kluczowe uczniów. Zaplanowano także pracę środowiskową z rodzicami lub opiekunami prawnymi maluchów.

 

Szacuje się, że realizacja całego projektu będzie opiewała na 599 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wyniesie 509 tysięcy złotych.

- To kolejna już pozyskana przez nas duża dotacja zewnętrzna. Cieszy mnie ona tym bardziej, że pieniądze zostaną przeznaczone na cele edukacyjne i poprawę warunków bytowych naszych najmłodszych mieszkańców - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Otrzymamy maksymalną, 85-procentową dotację, co pozwoli do minimum ograniczyć obciążenie samorządowego budżetu. Do tego zadania przygotowywaliśmy się od dawna, część zadań zaczęliśmy, nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu. Pozyskane fundusze pozwolą nam więc w części zrefundować dotychczasowe wydatki.

 

 

 

 

Dwie grupy przedszkolne będą funkcjonowały w placówce już od 1 września. Wcześniej został przeprowadzony nabór dzieci. Teraz przed dyrekcją szkoły i pracownikami Urzędu Gminy czas odpowiedniego zaplanowania prac remontowych. Ich zakres jest duży. W ramach zadania wykonany zostanie gruntowny remont i prace adaptacyjne sali nr 4. Zakupione zostanie nowe wyposażenie: laptop, tablica interaktywna, projektor, stoły, krzesełka, regały i zabawki. Wyremontowane zostanie także pomieszczenie na szatnię. Nastąpi połączenie dwóch oddziałów z nowym wyjściem na zewnątrz wraz z remontem schodów, montażem balustrady i zadaszenia. Roboty będą też polegały na ułożeniu chodnika oraz budowie nowego placu zabaw.

- Przed nami spory zakres prac budowlanych, czekamy na umowę z Urzędem Marszałkowskim i przekazanie środków, ale chcemy zaplanować wszystkie roboty tak, by wykonać je bez niedogodności dla uczniów i jak najszybciej umożliwić najmłodszym uczniom zabawę i naukę w najlepszych warunkach - mówi Wojciech Barnat, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. - Od 1 września będziemy już realizować zajęcia edukacyjne dla dwóch grup przedszkolnych. Zwiększyliśmy liczbę miejsc, bo takie było zapotrzebowanie społeczne. Co ważne, pozyskana przez gminę dotacja pozwoli też wydłużyć czas opieki nad dziećmi do godziny 17.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.