Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na widok funkcjonariuszy Straży Granicznej schował się z narkotykami pod podłogę.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 18 sierpnia 2021, 10:28
  • WMOSG
  • Na sygnale
Na widok funkcjonariuszy Straży Granicznej schował się z narkotykami pod podłogę. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci z Iławy zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 400 tys. zł. Podczas kontroli drogowej zatrzymano mężczyznę z powiatu iławskiego, przewożącego substancje odurzające.  Natomiast mieszkańca Elbląga zatrzymano na gorącym uczynku. Produkował narkotyki, a jak zobaczył Straż Graniczną, to ze swoimi wyrobami schował się pod podłogę.

 

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego OSG oraz policjanci z Iławy prowadzili we wtorek, 10 sierpnia br. wspólne działania na drogach Warmii i Mazur. Zadania były ukierunkowane na zwalczanie przemytu nielegalnych towarów. Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano w gminie Lubawa 29-latka kierującego BMW. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego przewozi narkotyki. W jego aucie ujawniono ponad 450 g marihuany i blisko 10 g amfetaminy. Przeszukano jego mieszkania i znaleziono 164 g mefedronu. Łączna czarnorynkowa wartość zdeponowanych narkotyków wynosi 30 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 120 tys. zł w gotówce.

 

 

 

 

Następnego dnia, funkcjonariusze z WMOSG i MOSG, kontynuując działania, weszli na przeszukanie posesji w Elblągu, a dokładniej ogródka działkowego. Kiedy 40-latek zobaczył funkcjonariuszy Straży Granicznej wyprodukowane narkotyki spakował w reklamówkę i schował się pod podłogę. Okazało się, że działkowicz zamiast uprawiać warzywa, zajął się produkcją narkotyków. Na miejscu zabezpieczono prawie 3,8 kg amfetaminy oraz ponad 2 kg marihuany. A w pojeździe zaparkowanym przed posesją ujawniono również marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. Ponadto zabezpieczono opakowania po płynnej amfetaminie i kwasie siarkowym, kofeinę oraz sprzęt służący do produkcji środków odurzających. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi 354 tys. zł.

 

Zatrzymanym w trakcie kontroli drogowej mężczyzną zajęli się policjanci z Iławy, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Natomiast drugiego zamieszanego w narkotykowy biznes przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej. 

 

 

 

 

W poniedziałek, 16 sierpnia br. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Iławie i Elblągu sądy zastosowały wobec dwóch mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Za przewożenie, posiadanie i produkcję narkotyków grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.