Wydanie nr 269/2023, Wtorek 26.09.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przysięga wojskowa absolwentów szkół mundurowych.

  • Wydanie nr 269/2023
  • 2 sierpnia 2021, 11:36
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Malbork. Przysięga wojskowa absolwentów szkół mundurowych. fot. 7 PBOT
W piątek na terenie 22 BLT w Malborku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa absolwentów szkół mundurowych w ramach programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Słowa roty wypowiedziało 59 elewów.

 

W piątek, 30 lipca br. na placu apelowym 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa absolwentów szkół mundurowych w ramach programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Słowa roty wypowiedziało 59 elewów ze szkół w Skórczu, Pelplinie, Kościerzynie, Chojnicach, Lęborku, Żukowie, Redzie i Malborku, którzy pozytywnie ukończyli szkolenie wojskowe prowadzone od 19 lipca br. przez żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

 

 

 

Program „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” MON prowadzi od 2017 roku. Celem projektu jest m.in. przygotowanie młodzieży do ochotniczego pełnienia służby wojskowej. Absolwenci klas mundurowych są premiowani podczas naboru na wojskowe uczelnie czy do Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednym z bonusów po ukończeniu szkoły średniej jest też krótsza służba przygotowawcza, która do tej pory trwała miesiąc a w tej chwili ochotnicy muszą spędzić na poligonie 12 dni. Należy przy tym pamiętać, że uczniowie certyfikowanych wojskowych klas mundurowych przez trzy semestry ostatnich dwóch lat nauki odbywają w sumie 185 godzin lekcyjnych przedmiotu edukacja wojskowa. Kończąc szkołę średnią, mają więc solidne podstawy żołnierskiego rzemiosła.

 

 

 

 

W roku szkolnym 2020/21 rozpoczęła się IV edycja programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” koordynowanego przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Obecnie trwa nabór do V edycji. Nowi uczniowie rozpoczną naukę we wrześniu.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.