Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

WMOSG. Udawał ratownika medycznego i karetką przewoził nielegalne papierosy.

  • Wydanie nr 268/2021
  • 27 lipca 2021, 09:50
  • WMOSG
  • Na sygnale
WMOSG. Udawał ratownika medycznego i karetką przewoził nielegalne papierosy. fot. WMOSG
Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zakupił dwa pojazdy medyczne, udawał ratownika i woził białoruskie papierosy. Wpadł w ręce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie we wrześniu 2019 r. Łącznie zabezpieczono ponad 1,4 mln sztuk papierosów z białoruską akcyzą.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej zajęli się „ratownikiem medycznym” tuż po tym, jak 30 września 2019 r. wpadł na gorącym uczynku w powiecie giżyckim. Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano pojazd, którym kierował. Okazało się, że w karetce zamiast chorego wiezie papierosy z przemytu. Wtedy zdeponowano 200 tys. sztuk nielegalnych wyrobów akcyzowych o wartości prawie 155 tys. zł i zabezpieczono auto. Za przestępstwo karno - skarbowe został ukarany grzywną.

 

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie nie odpuścili i wzięli pod lupę mieszkańca powiatu bartoszyckiego. W trakcie dochodzenia ustalili, że 46-latek ma drugą karetkę i dalej wozi nielegalne wyroby akcyzowe. We wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku trzykrotnie zakupił, a następnie dostarczył, celem odsprzedaży białoruskie papierosy. Odbiorcami byli mieszkańcy powiatu elbląskiego.

 

 

 

 

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim skierował w ubiegłym tygodniu do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Kierowca karetki odpowie przed sądem za przewożenie i handel białoruskimi papierosami w ilości 1,2 mln. sztuk oraz 15 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 860 tys. zł.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i materiał wideo przekazała: mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

 

WMOSG
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.