Wydanie nr 334/2022, Środa 30.11.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork-Kwidzyn. Kiedy zaczną działać szlabany i sygnalizacja świetlna? - rzecznik PKP PLK odpowiada.

Malbork-Kwidzyn. Kiedy zaczną działać szlabany i sygnalizacja świetlna? - rzecznik PKP PLK odpowiada. fot. TvMalbork.pl
10 lipca br. na kolejową mapę województwa pomorskiego na dobre wróciły pociągi relacji Malbork-Kwidzyn. To długo wyczekiwana inwestycja, bowiem pociągi po zmodernizowanej linii 207 miały pierwotnie pojechać już na początku 2019 r. Przestrzegamy kierowców przejeżdżających przez przejazd kolejowo-drogowy w Nowej Wsi Malborskiej, że w dalszym ciągu nie działają szlabany i sygnalizacja świetlna. Kiedy będą ponownie uruchomione? O to zapytaliśmy PKP PLK.

 

Warto przypomnieć, że podjeżdżając do tego przejazdu należy zachować ostrożność i zwolnić. W pobliżu przejazdu ustawiony jest znak STOP, a przejeżdżające tamtędy pociągi relacji Malbork-Kwidzyn używają głośnych sygnałów dźwiękowych. Kiedy zostaną naprawione szlabany? Kiedy zostanie włączona sygnalizacja świetlna? Czy po naprawieniu tego pociągi w dalszym ciągu będą głośno informować o przejazdach? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do PKP PLK.

 

 

 

 

W odpowiedzi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK zaznaczył, że przejazd kolejowo-drogowy w Nowej Wsi Malborskiej wymaga wykonania dodatkowych prac.

- Na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. de Gaulle’a w Malborku konieczne jest wykonanie dodatkowych prac związanych z m. in. zamontowaniem rogatki po stronie chodnika, co podniesie poziom bezpieczeństwa dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Przygotowywana jest umowa z wykonawcą robót” - informuje Przemysław Zieliński. - „Do czasu zakończenia prac i uruchomienia urządzeń przejazdowych, maszynistów obowiązują dodatkowe procedury bezpieczeństwa w postaci ograniczenia prędkości pociągów do 20 km/h oraz nadawania sygnału „Baczność”. Kierowcy z kolei zobowiązani są do stosowania się do oznakowania „Stop”, nakazującego zatrzymanie się przed przejazdem i upewnienie się, że nie nadjeżdża pociąg. Zbliżając się do linii kolejowej każdy kierowca zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Warto zatrzymać się przed każdym przejazdem, niezależnie od oznakowania oraz urządzeń, w jakie przejazd jest wyposażony. Przejeżdżający pociąg ma zawsze pierwszeństwo”.

 

 

 

 

Dla bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów, PKP PLK oznakowały w całym kraju prawie 13 tys. przejazdów kolejowo-drogowych Żółtymi Naklejkami. 

- „To proste i skuteczne narzędzie podnoszące poziom bezpieczeństwa na przejazdach i przejściach dla pieszych. W razie awarii lub zagrożenia na przejeździe lub przejściu należy skorzystać z numerów alarmowych na Żółtej Naklejce PLK” - informuje rzecznik PKP PLK. - „Od 2018 r. co najmniej dwie naklejki są umieszczone na przejazdach i przejściach, w dobrze widocznym miejscu - na rogatce lub na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja. Znajdziemy na niej numer skrzyżowania, numer alarmowy 112, na który należy dzwonić tylko w przypadku zagrożenia życia, oraz numer telefonu, pod który należy zadzwonić w razie awarii przejazdu. Dzięki temu, jeśli to konieczne, można wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. To dodatkowa informacja, która może uratować życie i zapobiec tragedii na torach”.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 22.07.2021, 08:01
Dojdzie do tragedii ...do ktoś dupę ruszy !
Ja
Ja 21.07.2021, 19:57
Coś mi się wydaje że na tym przejeździe ciągle będzie potrzeba wykonania dodatkowych prac. A przejazd nigdy nie będzie w pełni sprawny. Po kija był zaczynamy remont jak nie potrafią to zmodernizować????
Arek
Arek 21.07.2021, 16:56
coooo? Przejazd kolejowo-drogowy w Nowej Wsi Malborskiej wymaga wykonania dodatkowych prac ???? Czy ktoś tu z PKP zwariował Tyle lat i nikt o tym nie pomyślał?????
Jadwiga
Jadwiga 21.07.2021, 16:48
największa inwestycja PIS na pomorzu hahahahahahaha