Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rowerzysta chciał uniknąć zderzenia z pojazdem – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 18/2022
  • 19 lipca 2021, 11:31
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Rowerzysta chciał uniknąć zderzenia z pojazdem – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia kokonów owadów błonkoskrzydłych, usunięcia nadłamanych konarów drzewa oraz pomocy innym służbom. Strażacy wyjeżdżali do jednego pożaru – śmieci. Trzy interwencje dotyczyły dowozu osób na szczepienie, tlenku węgla oraz zablokowanej windy.

 

 

 

 

Rowerzysta chciał uniknąć zderzenia z pojazdem.

W sobotę, 17 lipca br. o godz. 15.31 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o rannym rowerzyście, znajdującym się na Alei Rodła w Malborku. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano rowerzystę, który w celu uniknięcia potrącenia przez samochód osobowy, przewrócił się na jezdnię (otarcia naskórka dłoni i lewej nogi). Kierowca samochodu osobowego był na miejscu zdarzenia. Zarówno pojazd, jak i rower znajdowali się poza jezdnią na chodniku.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście (wsparcie psychiczne, wywiad ratowniczy, opatrzenie otarcia). Po pewnym czasie osobę poszkodowaną przekazano ZRM. Po 25 min. zakończono działania, w których udział brało 7 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.