Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Policyjne wsparcie dla turystycznych miejscowości.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 5 lipca 2021, 11:11
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Policyjne wsparcie dla turystycznych miejscowości. fot. pomorska.policja.gov.pl
Rozpoczynający się sezon letni dla pomorskich policjantów oznacza czas wytężonej pracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Od 1 lipca br. policyjne siły nad Zatoką Gdańską i Bałtykiem wzmacniać będą m.in. funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Dodatkowe patrole mundurowych na pewno zwiększą poczucie bezpieczeństwa w tym rejonie.

 

Nadmorskie tereny podczas sezonu odwiedzają tysiące turystów. Wraz z tłumem wczasowiczów pojawiają się tu również przestępcy, którzy chcąc wykorzystać brak czujności wypoczywających osób, liczą na łatwy łup. Dlatego w trosce o mieszkańców i turystów, przez całe lato nad bezpieczeństwem w nadmorskich gminach i powiatach wspólnie z miejscowymi mundurowymi, czuwać będzie dodatkowo ponad 130 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, a także funkcjonariusze służby kryminalnej, wydziału konwojowo-ochronnego, Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz ponad 20 policjantów z Komendy Głównej Policji.

 

 

Dzięki wsparciu samorządów, które zapewniły policjantom zakwaterowanie i wyżywienie m.in. w Sopocie, Pucku, Słupsku, Nowym Dworze Gdańskim, Wejherowie, Lęborku czas reakcji policjantów na ewentualne zagrożenia oraz dyspozycyjność będą znacznie wyższe. Oddelegowani policjanci będą czuwać nad porządkiem publicznym oraz bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odwiedzających w tym czasie miejscowości turystyczne. Oddelegowani policjanci przyczynią się do szybkiego i skutecznego reagowania na zdarzenia, ponieważ jak co roku w tym okresie wzmaga się ilość interwencji. Funkcjonariusze będą tam, gdzie pojawi się więcej osób, m.in. w rejonie pasa nadmorskiego oraz na głównych ulicach miast.


 

 

 

Duże wsparcie na Mierzei Wiślanej.

Jak informuje sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim w czwartek, 1 lipca br. nowodworska policja przywitała funkcjonariuszy oddelegowanych do pełnienia służby na posterunkach policji w Stegnie, Sztutowie oraz Krynicy Morskiej. Nad bezpieczeństwem w nadmorskich miejscowościach wspólnie z miejscowymi mundurowymi, czuwać będzie dodatkowo 26 funkcjonariuszy.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: pomorska.policja.gov.pl oraz sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.