Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Krzewy konopi indyjskiej schowane w pokrzywie.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 23 czerwca 2021, 08:17
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Krzewy konopi indyjskiej schowane w pokrzywie. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz policjanci z posterunku w Krynicy Morskiej na terenie powiatu nowodworskiego ujawnili nielegalne uprawy krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Właściciele upraw usłyszą zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalili, że w jednym z domów na terenie powiatu nowodworskiego może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia na terenie posesji. Podejrzenie mundurowych okazało się słuszne - policjanci w pokrzywach znaleźli i zabezpieczyli kilka krzaków konopi indyjskiej o wysokości około metra. Funkcjonariusze do prowadzonego postępowania zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 


Do kolejnego zatrzymania w podobnej sprawie doszło we wtorek, 21 czerwca br. wieczorem. Funkcjonariusze z Krynicy Morskiej interweniowali w jednym z mieszkań, w którym doszło do awantury domowej. Podczas interwencji w mieszkaniu policjanci wyczuli zapach marihuany. Policjanci przeszukali mieszkanie i znaleźli ukrytą w piekarniku gałąź konopi, która była przygotowana do suszenia oraz półmetrowy krzak konopi ukryty w piwnicy. Do sprawy został zatrzymany 31-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: st. sierż. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.