Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Odkrywanie Warszawy przez uczniów ZSP3.

  • Wydanie nr 213/2021
  • 15 czerwca 2021, 13:22
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Odkrywanie Warszawy przez uczniów ZSP3. fot. ZSP3 Malbork
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku kształcący się w zawodach technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczyli w dniach 10-11 czerwca br. w wycieczce do Warszawy, której część kosztów była finansowana ze środków projektu „Zostań zawodowcem” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

 

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz piękne ogrody tej okazałej rezydencji. W Łazienkach Królewskich podziwiali Pałac na Wyspie oraz piękną architekturę parku i cadillaca Marszałka Piłsudskiego, w centrum stolicy porównywali starą i nową architekturę zabudowy, nad którą majestatycznie wznosi się Pałac Kultury, będący jednocześnie najlepszym punktem orientacyjnym Warszawy. Wielu wrażeń dostarczył uczniom także nocleg w A&O Hostel, jednym z najlepszych europejskich obiektów noclegowych typu hostel. Młodzież miała okazję na własne oczy przekonać się jak działa tego typu obiekt, poznając standardy usług oraz udogodnienia oferowane turystom.

 

- Kolejny dzień przyniósł chwile refleksji i zadumy na starym cmentarzu Powązkowskim, gdzie uczniowie w skupieniu oglądali groby wielkich Polaków, uczcili pamięć m.in. Czesława Niemena, Kory, Wioletty Villas, Jana Kiepury, Żwirki i Wigury, Władysława Reymonta oraz wielu innych - informuje Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku. - Na wojskowej części Powązek zapalili znicze na grobach swoich rówieśników z batalionu „Zośka”, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim oraz pod pomnikami Gloria Victis oraz Smoleńskim. Zapalając znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza uczcili również pamięć bezimiennych żołnierzy, którzy oddali życie w obronie wolności.

 

 

 

 

Przechodząc na Stare Miasto oglądali Hotel Viktoria, najbardziej luksusowy obiekt noclegowy powojennej Polski, podziwiali także synonimy współczesnej gościnności i luksusu reprezentowane przez Hotel Bristol i Hotel Europejski sąsiadujące z Pałacem Prezydenckim.

 

- Uroki warszawskiej Starówki uczniowie odkrywali podczas gry miejskiej, która dostarczyła im wielu emocji i pozwoliła na samodzielne poznanie turystycznych produktów serca Warszawy. Pracując z mapą podążali za wskazówkami do Pomnika Małego Powstańca, szli tropem warszawskich syrenek i oceniali atrakcyjność usług gastronomicznych w wiodących restauracjach należących do Magdaleny Gessler - informuje Jan Stawicki. - Pracując w grupach, podczas gry rozwijali swoje kompetencje społeczne i wykazywali się kreatywnością godną prawdziwych warszawskich globtroterów podczas zadań fotograficznych dokumentujących grę miejską.

 

 

 

 

Po tak długim okresie zdalnego nauczania wymuszonym przez pandemię, wyjazd był wszystkim bardzo potrzebny, dostarczył wielu emocji i pozwolił odbudować relacje przyjaźni z kolegami, był namiastką szkolnej normalności, której chyba trochę nikt nie doceniał, zanim pandemia nam jej nie odebrała. Wspaniała pogoda uczyniła Warszawę pełną blasku i pozwoliła uczniom w pełni cieszyć się wycieczką. Aż żal, że to tylko dwa dni - z przyjemnością zostaliby tam na dłużej, bo stolica ma jeszcze tyle do odkrycia…

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 Malbork

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.