Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmierć motorowerzysty w Sztutowie – raport nowodworskich służb mundurowych.

Śmierć motorowerzysty w Sztutowie – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 15 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane m.in. wyczuwalnym gazem w sklepie, usuwaniem owadów błonkoskrzydłych, konaru leżącego na jezdni, a także padliny na brzeg rzeki. Jedna interwencja dotyczyła dowozu starszej osoby na szczepienie. Ratownicy wyjeżdżali do gaszenia pożaru ściółki w lesie i palenia ogniska w niedozwolonym miejscu. Zabezpieczyli miejsce czterech wypadków drogowych, poszukiwali zaginionej osoby, a także pomogli PRM. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Śmierć motorowerzysty w Sztutowie.

Do zdarzenia doszło w środę, 9 czerwca br. Około godz. 14.29 w Sztutowie na ulicy Gdańskiej doszło do wypadku motoroweru z autobusem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy motoroweru ( udrożnienie dróg oddechowych, zewnętrzny masaż serca). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ZRM, lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol interwencyjny oraz patrol ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 51-letni mieszkaniec Chełmka jadąc motorowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi, którym kierował 60-latek. Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Obecnie nowodworscy śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności zaistniałego wypadku.

Po przeprowadzonych czynnościach dochodzeniowo-śledczych przez policję, strażacy pomogli w załadowaniu pojazdów na lawetę oraz zmyli jezdnię z pozostałości po kolizyjnych. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP w sile 5 ratowników.

 

 

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że na drodze każdego obowiązuje przepisy, które są stworzone dla bezpieczeństwa wszystkich.

 

 

 

 

Śmierć w wodach Bałtyku.

W czwartek, 10 czerwca br. około godz. 14.21 w Stegnie doszło do zaginięcia mężczyzny w morzu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Utworzono łańcuch życia wraz z osobami postronnymi i po około 10 minutach poszukiwań odnaleziono mężczyznę, którego ewakuowano z wody na plażę i przekazano ZRM. Po około 40 minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz ZRM stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach brał udział zastęp JRG w sile 4 ratowników oraz zastęp OSP w sile 3 ratowników.

(więcej na https://tvregionalna24.pl/aktualnosci/33484,stegna-w-baltyku-utonal-mezczyzna)

 

 

 

 

Na podwójnym gazie w drzewo.

W niedzielę, 13 czerwca br. w godzinach porannych w miejscowości Mikoszewo (pow. nowodworski) doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 60-letni nietrzeźwy kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, mimo groźnie wyglądającego uderzenia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu malborskiego stracił prawo jazdy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdami.

 

 

Policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób wszyscy wspólnie dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i powiadomić najbliższą jednostkę policji o naszych podejrzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może nasza reakcja pozwoli uniknąć tragedii.

 

 

 

 

Informację przekazał: kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański oraz st. sierż. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

Zdjęcia: KP PSP Nowy Dwór Gdański, KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.