Wydanie nr 226/2022, Niedziela 14.08.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Wyremontują dwie drogi gminne.

Miłoradz. Wyremontują dwie drogi gminne. fot. zdjęcie poglądowe
Samorząd gminy Miłoradz wyremontuje dwie drogi gminne leżące na terenie sołectw Kończewice i Pogorzała Wieś. Inwestycje zostaną przeprowadzone przy udziale dotacji pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Trwają prace zmierzające do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy prac remontowych.

 

W Kończewicach zostanie wyremontowany ponad 300-metrowy odcinek, prowadzący do gruntów rolnych. W Pogorzałej Wsi zaplanowano utwardzenie drogi biegnącej m.in. do siedziby Fundacji Przystań, której celem jest niesienie pomocy osobom bezdomnym, niepełnosprawnym i uzależnionym. Tutaj naprawiony zostanie odcinek o długości 470 metrów.

-To dwie drogi, których remont jest wyczekiwany przez mieszkańców od bardzo dawna - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Dzięki inwestycji poprawi się dostępność do obszarów rolnych, ale nie tylko, to także drogi wykorzystywane przez mieszkańców, spacerowiczów, miłośników biegania. Bardzo istotna jest poprawa dostępności do siedziby Fundacji Przystań, bo usprawni komunikację z placówką, w razie czego ułatwi dojazd karetki pogotowia, czy też innych służb ratunkowych.

 

 

 

 

Remont obu dróg będzie możliwy dzięki pozyskaniu przez Urząd Gminy 100 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu samorządu wojewódzkiego. Najpierw stosowny wniosek musiał został złożony do Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku. Stosowną uchwałę o dofinansowaniu podjął Zarząd Województwa Pomorskiego.

Szacuje się, że remont dróg polegający na ich utwardzeniu betonowymi płytami będzie kosztował około 260 tysięcy złotych, ale rzeczywistą kwotę wykaże procedura przetargowa.

- Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej. Mamy nadzieję, że szybko uda się wyłonić wykonawcę i na przełomie sierpnia oraz września przystąpimy do realizacji obu zadań - mówi Arkadiusz Skorek.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.