Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kajakarz Wiktor Żarski wystartuje w Mistrzostwach Europy U-23.

  • Wydanie nr 146/2024
  • 14 czerwca 2021, 09:48
  • MKS Nogat
  • SportWodne
Malbork. Kajakarz Wiktor Żarski wystartuje w Mistrzostwach Europy U-23. fot. MKS Nogat
W sobotę, 12 czerwca br. na krótkim zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, 15 powołanych przez trenera Kadry Polski najlepszych w Polsce młodzieżowców ścigało się o prawo reprezentowania naszego kraju podczas Mistrzostw Europy U-23, które odbędą się w ostatni weekend czerwca w Poznaniu. Wśród powołanych kajakarzy był też zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, Wiktor Żarski.

 

Wiktor Żarski wygrał wyścig w K-1 1000 m i jako najlepszy w tej kategorii otrzymał prawo reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Europy. Oprócz jedynki, zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat próbował eliminacji na K-2 1000m wraz z kolegą z Kadry Polski - zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, Jakubem Śliwą. W wyścigu tym zajęli oni drugie miejsce, co nie dało im prawa reprezentacji podczas mistrzostw, ponieważ awans otrzymały tylko zwycięskie osady w poszczególnych kategoriach.

 

- „Obecnie Wiktor został powołany na kolejne zgrupowanie Kadry do COS w Wałczu i będzie się tam przygotowywał wraz z całą reprezentacją do Mistrzostw Europy” - informuje Andrzej Lewandowski, trener MKS Nogat. - „Tydzień temu Wiktor startował podczas Mistrzostw Europy w kategorii senior, ścigając się ze starszymi i utytułowanym zawodnikami naszego kontynentu. Wystawiony był do wyścigu na długim dystansie K-1 5000m i zajął w nim 15 miejsce. Był to dla niego ważny występ. Pomimo młodego wieku zawodnika, trenerzy zdecydowali o wystawieniu go do tej konkurencji dając mu szansę dalszego rozwoju”.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: Andrzej Lewandowski, trener MKS Nogat

 

MKS Nogat
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.