Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. W sołectwie Laski zostanie zmodernizowana gminna droga.

  • Wydanie nr 269/2022
  • 8 czerwca 2021, 10:16
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. W sołectwie Laski zostanie zmodernizowana gminna droga. fot. zdjęcie poglądowe
Urząd Miejski w Nowym Stawie zmodernizuje drogę gminną w sołectwie Laski. Będąca w złym stanie technicznym droga zostanie utwardzona betonowymi płytami na długości ponad 200 metrów. Wyczekiwana przez mieszkańców i rolników inwestycja będzie współfinansowana ze środków pozyskanych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Nowostawski samorząd zmodernizuje drogę zaczynającą się od zjazdu z trasy powiatowej Nowy Staw - Kościeleczki - Malbork w kierunku rzeki Świętej. Istniejąca nawierzchnia to utwardzona szlaka z licznymi ubytkami, głębokimi koleinami, powstającymi szczególnie po okresie zimowym. Uszkodzenia powstają w wyniku użytkowania drogi przez ciężki sprzęt rolniczy, przewożący ładunki nawozów i płodów rolnych z i do okolicznych gospodarstw.

- „Podczas opadów atmosferycznych w koleinach i ubytkach nawierzchni zalega woda, co powoduje utrudnienia dla wszelkiego rodzaju ruchu kołowego i pieszego. Stan techniczny drogi wymaga pilnej interwencji, dlatego podjęliśmy działania zmierzające do pozyskania środków zewnętrznych, które chociaż w części pokryją koszt zadania - wyjaśnia Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Już 30 marca złożyliśmy stosowny wniosek do Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku po uzyskaniu pozytywnej opinii Zarządu Dróg Wojewódzkich. Pod koniec maja otrzymaliśmy informację, że Zarząd Województwa Pomorskiego swoją uchwałą przyznał nam dotację w wysokości 47 705 złotych.

 

 

 

 

Cały koszt inwestycji pod nazwą „Modernizacja drogi gminnej dojazdowej do gruntów rolnych w sołectwie Laski w gminie Nowy Staw” szacowany jest na około 250 tysięcy złotych.

- „Inwestycję zamierzamy zrealizować najpóźniej do 12 listopada. Zmodernizowany zostanie odcinek o długości 223 metrów. Droga zlokalizowana jest na wydzielonej pod pas drogowy działce numer 77, która jest własnością gminy - wyjaśnia Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Modernizacja drogi polegać będzie na ułożeniu na dotychczasowej gruntowej nawierzchni płyt betonowych perforowanych. Planowana szerokość jezdni to cztery metry. Po obu stronach drogi wykonane zostaną także pobocza z kruszywa o szerokości pół metra, a także zjazdy do przyległych posesji.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.