Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kilkadziesiąt mandatów karnych podczas akcji „Bezpieczny weekend czerwcowy”.

  • Wydanie nr 37/2023
  • 8 czerwca 2021, 09:49
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Kilkadziesiąt mandatów karnych podczas akcji „Bezpieczny… fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend czerwcowy”. W okresie od 2 do 6 czerwca br. funkcjonariusze ruchu drogowego dokonali kontroli 112 pojazdów. Podczas akcji mundurowi zatrzymali 1 kierowcę w stanie nietrzeźwości i nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych.

 

W trakcie działań „Bezpieczny weekend czerwcowy” policjanci czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących nałożyli na uczestników ruchu 69 mandatów karnych, z czego 43 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto mundurowi sporządzili 5 wniosków o ukaranie do sądu, w tym 2 za kierowanie autem bez prawa jazdy oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za brak badań technicznych.

 

 

 

 

Na podwójnym gazie.

W piątek, 4 czerwca br. przed godziną 10 na ul. Poczty Gdańskiej w Malborku policjanci drogówki zatrzymali do kontroli osobową Skodę. Kierującym był 28-letni mieszkaniec Szczecinka. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości przez funkcjonariuszy okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 28-latek został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci przypominają, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

 

 

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci przypominają, że należy stosować się do obowiązujących przepisów i zwracać uwagę na ograniczenia prędkości. Wzmożona czujność niezbędna jest także w okolicy przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Należy także pamiętać, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.