Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar osobówki – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Pożar osobówki – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 10 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia gniazda os, zapachu gazu w mieszkaniu i alarmu z monitoringu. Strażacy wyjeżdżali do pożaru dwóch samochodów osobowych. Jedna interwencja dotyczyła dowozu osoby na szczepienie. Ratownicy obsłużyli miejsce dwóch wypadków drogowych oraz próby samobójczej. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

W ramach V edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” policjanci spotkali się z najmłodszymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Celem przedmiotowej inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia.

Z okazji Dnia Dziecka malborscy policjanci odwiedzili dzieci w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Mundurowi przybliżyli maluchom tajniki pracy policjanta i rozmawiali z dziećmi na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone, jednocześnie ucząc je jak ich uniknąć.

 

 

 

 

Wypadek dwóch osobówek na Kochanowskiego w Malborku.

W poniedziałek, 31 maja br. o godz. 18.40 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch pojazdów osobowych na ulicy Kochanowskiego w Malborku. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia, kierujący działaniem ratowniczym zastał dwa samochody osobowe po zdarzeniu drogowym. Oba zjechały na boczną drogę. Poszkodowana kobieta kierująca Seatem znajdowała się na poboczu drogi.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanej (wsparcie psychiczne, termoizolacja) oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe marki VW Golf. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ZRM, strażacy przekazali poszkodowaną osobę pod ich opiekę. Ratownicy na czas trwania akcji ratunkowej wprowadzili ruch wahadłowy na odcinku drogi w celu zabezpieczenia śladów wypadku. Na miejsce zdarzenia przyjechał technik policji. Po dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych, strażacy przekazali miejsca zdarzenia i po 1 godz. 16 min. zakończyli działania, w których łącznie brało udział 8 ratowników.

 

 

 

 

Pożar osobówki na Sienkiewicza w Malborku.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 czerwca br. w nocy. O godz. 03.28 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Renault Scenic na ulicy Sienkiewicza w Malborku. Zadysponowano 1 zastęp z JRG Malbork. Po dojeździe zastępu do miejsca zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego. Samochód objęty był w całości pożarem i znajdował się na parkingu osiedlowym. Nie stwierdzono poszkodowanych osób.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palące się auto. Na miejscu zdarzenia pojawił się patrol policji. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili pojazd pod względem pożarowym. Po 43 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 7 ratowników.

 

 

 

 

O bezpiecznych wakacjach z najmłodszymi.

Policjanci  z malborskiej komendy spotykają się z pierwszoklasistami wybranych szkół na terenie powiatu w ramach działań profilaktycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. W poniedziałek, 31 maja br. dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Tematem prelekcji było „Bezpieczeństwo w czasie wakacji”. Podczas lekcji z pierwszakami mundurowi rozmawiali na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone podczas nadchodzących letnich ferii i jak się przed nimi uchronić. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się z policjantami swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze rozdali maluchom opaski odblaskowe, przypominając im o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

 

 

 

 

W Dzień Dziecka o bezpieczeństwie.

Malborscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podejmują szereg działań profilaktycznych. Z okazji Dnia Dziecka mundurowi zostali zaproszeni do przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Spotkanie było świetną okazją, żeby porozmawiać z maluchami na temat ich bezpieczeństwa. Policjanci uczyli dzieci jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak się zachować w przypadku takich zagrożeń, jak atak psa, zgubienie się czy zaczepianie przez obce osoby. Funkcjonariusze rozmawiali również z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się wakacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie zadawały pytania dotyczące pracy policjantów, na które mundurowi starali się wyczerpująco odpowiadać. Przedszkolaki podziękowały funkcjonariuszom za spotkanie wręczając im własnoręcznie wykonaną laurkę. Na koniec każde chętne dziecko mogło usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę wejść w rolę prawdziwego policjanta.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.