Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sprzedawały podrobiony towar.

  • Wydanie nr 265/2021
  • 1 czerwca 2021, 09:24
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. Sprzedawały podrobiony towar. fot. KPP Malbork
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 3 mieszkanki Malborka, które na portalach społecznościowych oferowały do sprzedaży odzież i torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 3 kobiety w wieku 20, 26 i 30 lat, które na portalach społecznościowych oferowały do sprzedaży produkty z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Policjanci zabezpieczyli koszulki, bieliznę, skarpetki oraz kilkanaście „podróbek” torebek. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

 

 

 

Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili mieszkankom Malborka zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, a po złożeniu wniosków o ściganie od wszystkich poszkodowanych, straty markowych firm mogą znacznie się zwiększyć. Teraz policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem. Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wielbarszczak
Wielbarszczak 02.06.2021, 10:56
Kolejny sukces Malborskiej Policji, rozbicie grupy rozprowadzajacej podrobiona galanterie i ubrania. Brawo Gratulacje
Anonim mzz
Anonim mzz 02.06.2021, 08:08
Faktycznie dużo tego było że kot napłakał, ludzie pracy nie mają to szukają jak zarobić, nie kradną, a każdy kto kupił wiedział że podróbka, pewnie z Turcji lub Bułgarii, teraz będzie strach bo może zaraz policja będzie na chodniku metki sprawdzać. Też mi afera.