Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kilkunastu kierowców z mandatem – policja podsumowała działania „Prędkość”.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 18 maja 2021, 07:41
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Kilkunastu kierowców z mandatem  – policja podsumowała działania „Prędkość”. fot. zdjęcie poglądowe
W piątek policjanci brali udział w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Celem tych działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas działań mundurowi ujawnili 17 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, za które nałożyli mandaty i punkty karne, a jeden z kierowców z tego powodu stracił prawo jazdy.

 

Malborscy policjanci prowadzą szereg działań kontrolno-prewencyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W piątek, 14 maja br. po raz kolejny przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”. W ramach tych działań mundurowi skontrolowali blisko 40 pojazdów. Efektem tych kontroli było ujawnienie przez funkcjonariuszy 17 wykroczeń dotyczących nieprzestrzegania przez kierujących ograniczeń prędkości. Wszyscy ci kierowcy zostali ukarani nałożeniem mandatów i punktów karnych.

 

 

 

 

Jeden z nich, kierując samochodem osobowym marki Seat na ul. Gen. de Gaulle’a w Malborku, jechał z prędkością 99 km/h przy obowiązującym ograniczeniu 40 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 

Podczas kontroli Skody na ul. Michałowskiego okazało się, że 21-letni kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdem, a przeprowadzone przez policjantów badania wykazały, że mężczyzna kierował autem pod wpływem amfetaminy. 21-latek został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie auta bez prawa jazdy.

 

 

 

 

Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy 56-letniemu kierowcy Volkswagena, u którego podczas kontroli w Miłoradzu badanie stanu trzeźwości wykazało 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
obywatel JK
obywatel JK 18.05.2021, 20:41
Kpina te sukcesy malborskiej policji... Zgłoszenia o przekroczeniach przemalowują na załatwione nic nie robiąc, a problem jak był tak jest nadal, i nie tylko prędkość.